Rastorgujevs nenoturas vadībā un finišē 11.vietā distancē ar masu startu

Andrejs Rastorgujevs Pasaules kausa posmā Pokļukā, Slovēnijā, svētdien ieņēma 11.vietu 15 kilometru distancē ar kopēju startu, liecina organizatoru informācija. Distances vidū Latvijas biatlonists uz brīdi bija līderis, tomēr četras kļūdas šaušanā bija par daudz, lai pacīnītos ar līderiem arī finišā.

Nekļūdīgi šāva visi trīs laureāti - uzvarēja zviedrs Bjerns Ferijs, kurš Pokļukā bija ātrākais arī sprintā, bet iedzīšanā ieguva otro vietu. Uzvarētājam 4,7 sekundes zaudēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis francūzis Martēns Furkads, bet Krievijas biatlonists Jevgēņijs Ustjugovs no Ferija atpalika 12,5 sekundes un finišu sasniedza trešais.

Rastorgujevam viena kļūda pirmajā šaušanā guļus neliedza turēties līderu pulkā, un pēc nevainojami veiktās otrās šaušanas viņš pirms trešās ugunslīnijas slēpoja pirmais. Taču šaušanā stāvus sekoja viens soda aplis pēc trešās ugunslīnijas, bet vietu desmitniekā neizdevās noturēt vēl pēc diviem soda apļiem pēc pēdējās šaušanas.

Rastorgujevs Pokļukā iepriekš ieguva 9. vietu sprintā un iedzīšanas distancē. Slovēnijā iekrātie punkti Rastorgujevam ļāva pakāpties uz 20.vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pasaules kausa sezonā nākamnedēļ risināsies priekšpēdējais posms Kontiolahti, Somijā, bet vēlāk martā pēdējās sacīkstes būs Oslo.