Rastorgujevam kļūmīga pirmā šaušana vēlreiz liedz cīnīties par augstu vietu sprintā

Andrejs Rastorgujevs piektdien Slovēnijā finišēja 51.vietā Pasaules kausa posmā 10 kilometru sprinta distancē, liecina organizatoru informācija. Tāpat kā iepriekšējā posma sprintā Latvijas biatlona līderim divas kļūdas jau pirmajā šaušanā neatstāja lielas izredzes uz augstu vietu.

Uzvarēja Krievijas biatlonists Antons Šipuļins ar rezultātu 23 minūtes un 18,6 sekundes. Austrietis Dominiks Landertingers bija 11,9 sekundes lēnāks un ieņēma otro vietu, bet trešais finišēja norvēģis Emils Hegle Svendsens , kurš no uzvarētājam zaudēja 24,1 sekundi. Visa laureātu trijotne šāva nekļūdīgi.

Rastorgujevs finišā no pirmās vietas ieguvēja atpalika minūti un 51,7 sekundes, taču saglabāja iespēju startēt iedzīšanas distancē. Rastorgujevs kopumā veica trīs soda apļus, jo vienu neskartu mērķi atstāja arī otrajā ugunslīnijā, šaujot stāvus.

Pozīcijas tuvāk pirmā simta beigām ieņēma Aleksandrs Patrijuks un Rolands Pužulis, iegūstot attiecīgi 94. un 98.vietu 103 dalībnieku konkurencē. Gan Patrijuks ar trim nesašautiem mērķiem, gan Pužulis ar diviem veiktiem soda apļiem uzvarētājam zaudēja vairāk nekā četras minūtes.

Pasaules kausa sezonas trešā posma turpinājuma sestdien Pokļukā vīriešiem un sievietēm būs sacensības iedzīšanā, bet svētdien - distancēs ar kopēju startu. Pirms Rastorgujeva starta Pokļukā viņa treneris Intars Berkulis Latvijas Radio teica, ka sportistam saslimšana pirms pirmā posma atstāja sekas, kas sarežģīja cīņu par augstām vietām.

Vairāki Latvijas biatlonisti šonedēļ startē Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa posmā Obertiliahā, Austrijā. Sieviešu konkurencē 7,5 kilometru sprintā Baiba Bendika divās sacīkstēs trešdien un piektdien ieņēma 52. un 57.vietu 96 dalībnieču konkurencē. Vīriešiem 10 kilometru sprintā Roberts Slotiņš ieguva 92. un 68.vietu, bet Daumants Lūsa ierindojās 77. un 85.vietā. Finišu sasniedza 124 sportisti.