Pēdējā šaušana Rastorgujevam atņem uzvaru un vietu uz pjedestāla

Andrejs Rastorgujevs svētdien Norvēģijā izcīnīja 7.vietu 15 kilometru distancē ar kopēju startu Pasaules kausa sezonas pēdējās sacīkstēs, kur Latvijas biatlonists pirms pēdējās šaušanas bija līderis ar prāvu pārsvaru, liecina rīkotāju informācija. Pēc pēdējās ugunslīnijas Rastorgujevs veica trīs soda apļus, kas liedza noturēties arī laureātu trijniekā.

Uzvarēja francūzis Martēns Furkads, kurš jau iepriekš bija nodrošinājis pirmo vietu Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā. Vienu kļūdu šaušanā pieļāvušais Furkads finišēja pēc 40 minūtēm un 59,9 sekundēm, kas uzvarētājam ļāva par 7,0 sekundēm apsteigt austrieti Dominiku Landertingeru. Trešo vietu vairāku pretendentu cīņā nodrošināja Slovēnijas biatlonists Jakovs Faks, kurš no uzvarētāja atpalika 32,9 sekundes.

Pēc pirmās šautuves Rastorgujevs mēroja vienu soda apli un trasē atgriezās 19. pozīcijā, taču līderi necik tālu nebija tikuši. Otrajā šaušanā Latvijas sportists trāpīja visos mērķos un tobrīd jau ieņēma 4.vietu 1,4 sekundes aiz līdera Landertingera.

Toties trešajā šautuvē Rastogujevs bija nekļūdīgs stāvus un pārņēma vadību, 8,0 sekundes aiz sevis otrajā pozīcijā atstājot Landertingeru. Pirms ceturtās šautuves Rastorgujeva pārsvars sasniedza jau 27,0 sekundes, tomēr trīs lodes lidoja mērķim secen, liedzot pacīnīties par karjerā pirmo uzvaru Pasaules kausa sacīkstēs. Trasē Rastorgujevs atgriezās trešais, taču soda apļos bija atstājis daudz spēka, un vairāki sekotāji viņu apsteidza.

Personiskais rekords Pasaules kausa sacensībās Rastorgujevam ir 4.vieta, taču distancē ar kopēju startu 7. pozīcija ir viņa labākais sasniegums.

Pasaules kausa sezonu Rastorgujevs noslēdza 16.vietā kopvērtējumā.