Ātrais Rastorgujevs iedzīšanā aizsniedzas līdz 6.vietai

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Kontiolahti, Somijā, ieguva 6.vietu Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē, lai gan cīņu sāka tikai 41. pozīcijā, informēja organizatori. Divas kļūdas šaušanā neliedza Rastorgujevam kāpt arvien augstāk, jo daudzi dalībnieki veica vēl vairāk soda apļu.

Trasē Rastorgujevs devās minūti un 47 sekundes aiz līdera norvēģa Johanesa Tingnesa Bo, kurš, neraugoties uz četrām kļūdām pēdējā šautuvē, spēja noturēties vadībā līdz finišam. Bo posmā uzvarēja visās trijās sacīkstēs, jo iepriekš bija labākais arī divās sprinta distancēs.

Otro vietu iedzīšanā izcīnīja uzvarētājam 16,3 sekundes zaudējušais Pasaules kausa kopvērtējuma līderis francūzis Martēns Furkads, savukārt laureātu trijnieku noslēdza Zviedrijas biatlonists Bjerns Ferijs, kurš no Bo atpalika 20,4 sekundes.

Rastorgujevs nekļūdīgi šāva pirmajās divās ugunslīnijās guļus un sasniedza 23.vietu. Divās pārējās šaušanās stāvus viņš pa reizei kļūdījās, tomēr turpināja uzlabot pozīcijas. Ja pēc trešās šaušanas vēl neizdevās tikt augstāk par 23.vietu, tad pēc pēdējās šaušanas Rastorgujevs trasē atgriezās jau desmitais. Uzlabojis pozīcijas vēl par četrām vietām, Rastorgujevs finišā Boe zaudēja 31,5 sekundes.

Posma izskaņā 10 kilometru iedzīšanas distancē sievietēm uzvarēja somiete Kaisa Mekereinena, kurai iepriekš gūtā uzvara sprintā nodrošināja pirmo starta vietu. Savukārt no 20. pozīcijas startējusī olimpiskā čempione Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva finišā uzvarētājai zaudēja vienu minūti un bija otrā.

Pasaules kausa sezonā pēdējais posms būs nākamnedēļ Oslo.