BK «Ventspils» Janičenoka debijā piekāpjas Eiropas kausa grupas favorītiem

Latvijas čempioni BK "Ventspils" trešdien savā laukumā ar 60:69 zaudēja Krievijas klubam Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ", kas Eiropas kausa izcīņas grupā nav zaudējis nevienā spēlē, liecina rīkotāju informācija.  Mājinieku sastāvā debitēja Kristaps Janičenoks, taču laukumā viņš bija neilgu brīdi.

Mājiniekiem Hārvijs Grants iekrāja 17 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet Mairs Četmens iekrāja 12 punktus, taču bija pieticīgs no soda metienu līnijas. Janičenoks nospēlēja tikai nedaudz vairāk kā divas minūtes kājas muskuļa neliela savainojuma dēļ. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Deriks Brauns.

Viesi bija vadībā gandrīz visu spēli, tomēr nelielā rezultāta starpība saglabāja cerības arī BK "Ventspils", kam gan pēdējā ceturtdaļa izvērtās spēlē neveiksmīgākā. Ventspils klubs ar septiņās spēlēs gūtām divām uzvarām vēl saglabā izredzes tikt nākamajā grupu kārtā.

"Lokomotiv-Kubaņ" jau pirms došanās uz Latviju nodrošināja iekļūšanu turnīra nākamajā kārtā un vairākus spēcīgus spēlētājus pietaupīja. Tas veicināja spēkos līdzvērtīgu cīņu, un laba aizsardzība BK "Ventspils" palīdzēja noturēt pretiniekus dažu rezultatīvu uzbrukumu attālumā. Pusotru minūti pirms puslaika beigām Trojs Bārnīss uz brīdi pat izvirzīja laukuma saimniekus vadībā (34:33).

Krasnodaras klubs spēja vēl puslaika beigās atgūt vadību un rezultāta starpība līdz trešās ceturtdaļas vidum atkal sasniedza sešus punktus (44:38). Pēdējā ceturtdaļā jau arvien pārliecinošāk situācijas noteicēju lomā iejutās viesi, četras minūtes pirms cīņas beigām panākot divciparu pārsvaru (63:52). BK "Ventspils" pieļāva pārāk daudz kļūdu, lai pacīnītos par uzvaru.

Cīņā par iekļūšanu F grupas četriniekā Latvijas čempioniem atlikušajās spēlēs jāgūst par vienu uzvaru vairāk nekā Melnkalnes klubam Podgoricas "Budučnost".

Eiropas kausa izcīņā 36 klubi ir sadalīti sešās grupās pa sešām komandām, kas līdz 17. decembrim divās reģionālās konferencēs izspēlē regulāro sezonu. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur nonāks arī astoņi klubi, kas netiks Eirolīgas 16 spēcīgāko vienību vidū. Otrajā grupu kārtā tādējādi spēlēs 32 klubi, kas būs sadalīti astoņās grupās pa četrām komandām. Astotdaļfinālā tiks katras grupas divas labākās vienības.