Grieķijā spriedīs par «Karstā punkta» pieejas attīstību migrācijas problēmas risināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Otrdien un trešdien Grieķijas pilsētā Pirejā norisināsies Eiropas Komisijas (EK) rīkota sanāksme, kurā kopā aicinās visas Eiropas Savienības (ES) par migrāciju un robežu pārraudzību atbildīgās iestādes. Sanāksmes mērķis ir attīstīt tā saukto "Karstā punkta" pieeju, kas jau darbojas Itālijā un kas līdz ar bēgļu skaita palielināšanos kļūst arvien aktuālāka.

Eiropas Komisija, pieaugot imigrācijas problēmai, ir apņēmusies mobilizēt ES aģentūras un naudu, lai pēc iespējas ātrāk risinātu ārkārtas situāciju. Viena no iecerēm ir attīstīt tā saukto "Hotspot” jeb „Karstā punkta” pieeju.

Tas nozīmē, ka Maltā bāzētais Eiropas Patvēruma atbalsta birojs, kā arī robežuzraudzības institūcijas „Frontex” un Eiropols ar dalībvalstīm, kas savas ģeogrāfiskās atrašanās vietas dēļ pirmās saskaras ar migrāciju, sadarbosies uz vietas, lai ātri identificētu un reģistrētu ieceļojošos migrantus un arī noņemtu pirkstu nospiedumus.

Aģentūras papildinās cita citas darbu, un iecerēts, ka iespēju robežās ātri sakārtos dokumentus. „Frontex” arī palīdzēs dalībvalstīm koordinēt nelikumīgo migrantu nosūtīšanu atpakaļ, savukārt „Eiropols” un „Eurojust” palīdzēs veikt izmeklēšanas, lai likvidētu cilvēku kontrabandas tīklus.

EK šim nolūkam gatavojas piesaistīt papildus 60 miljonus eiro ārkārtas finansējumam, nodrošinot arī atbalstu uzņemšanas un veselības aprūpes sistēmām tajās dalībvalstīs, uz kurām imigrācijas spiediens ir īpaši liels.

Itālijā „Karstā punkta” pieeja jau darbojas, un tagad to vēlas attīstīt arī bēgļu pārpludinātajā Grieķijā. Tas arī būs viens no svarīgākajiem tematiem otrdien un trešdien Pirejā plānotajā EK rīkotajā sanāksmē, kurā kopā aicinās visas ES par migrāciju un robežu pārraudzību atbildīgās iestādes.

Grieķija, kura patlaban cīnās arī ar taupības programmu, ir viena no tām ES dalībvalstīm, kas saskaras ar vislielāko migrantu plūsmu. Saskaņā ar ANO datiem vienas augusta nedēļas laikā Grieķijā ir ieradušies ap 21 000 migrantu. To apstiprina arī EK migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

"Situācija Grieķijā ir kļuvusi īpaši saspringta. Jūlijā valstī ieradās 50 000 migrantu, kas ir ārkārtīgi daudz salīdzinājumā ar 6000 tajā pašā mēnesī aizvadītajā gadā. Protams, vispirms tas ir pašu dalībvalstu pienākums tikt galā ar šo situāciju. Eiropas Komisija sniedz palīdzību, kur vien tā var būt nepieciešama, taču mēs neaizstājam pašu dalībvalstu atbildību," norādīja Avramopuls.

Situācija pie ES, īpaši Grieķijas robežām aizvien ir saspringta. Ziņo, ka naktī uz pirmdienu Serbijā bija ieradušies vēl vismaz 2000 nelegālo imigrantu, kuri caur turieni cer sasniegt Ungāriju un pārējās ES dalībvalstis.

Pēdējās dienās, šķērsojot Serbijas robežu, reģistrēti vismaz 7000 nelegālo imigrantu, viņu vidū visvairāk ir sīriešu. Daudzi cilvēki apgalvo, ka viņiem neesot bijis citas izvēles, kā doties nedrošajā ceļā caur Turciju uz Grieķiju un tālāk uz Maķedoniju un Serbiju.

Robežkontrloles organizācija „Frontex” vēsta, ka jūlijs Eiropā ir bijis migrantu ierašanās skaita rekordmēnesis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti