Ziņu analīze
Vai Latīņamerika maina savu kursu no Vašingtonas uz Pekinu?

Ķīnas ekonomiskā paplašināšanās galvenokārt tiek saistīta ar tās prezidenta Sji Dziņpina veidoto "Viena josta, viens ceļš" iniciatīvu, kura paredz izveidot 21. gadsimta versiju Zīda ceļam. Lai gan Latīņamerika un Karību jūras valstis neparādās šīs stratēģijas oficiālajā nolikumā, Ķīnas klātbūtnes palielināšanās šajā reģionā ir nenoliedzama. Neskatoties uz to, ka Ķīnas investīcijas un piekļuve tās tirgum daudzviet tiek uzlūkota kā gadsimta iespēja un vairākām valstīm ir palīdzējis vairot kapitālu, šāda tuvināšanās nepārprotami ietekmē visa Dienvidamerikas kontinenta ģeopolitiku un drošību. Tāpat ir skaidrs, ka šo attiecību tuvināšanos izjūt arī citi starptautiskās vides spēlētāji. Kamēr ASV tas ir jautājums par spēka līdzsvaru, tikmēr Taivānā šīs ir jautājums par eksistenci.

«Sistēmas bērnus» svaida pa internātiem; ministrija aicina vietvaras beidzot atvērt acis

Pusē speciālo internātskolu ar lielu pārsvaru mācās vairāk citu novadu, nekā vietējo bērnu. Turklāt internātskolās dzīvo arī daļa bērnunamu audzēkņu. Šīs skolēnu migrācijas modelis rada arī dubulto samaksas modeli, bet uz internātskolām nosūtītie bērnunamu audzēkņi uzskata, ka viņiem liegta kvalitatīva izglītība un iespēja pēc tam veiksmīgi iekļauties darba tirgū. Bet skolu un bērnunamu dati par bāreņiem, kas mācās internātos atšķiras.

Kurš bija «ātro kredītu impērijas» «4Finance» īpašnieks un maksāja Andrim Amerikam 20%

Spriežot pēc tūkstošiem dokumentu kopiju, kas nonākušas Eiropas žurnālistu organizācijas EIC.NETWORK rīcībā, Eiropā lielāko ātro kredītu kompāniju “4finance”, kuru 2008.gadā nodibināja četri bijušie Latvijas studenti, jau 2009.gada beigās kontrolēja ekspremjeram Andrim Šķēlem tuvas personas, kā arī skandalozi pazīstamais biznesmenis Māris Martinsons. Kompāniju Belizā un Maltā izmantošana ļāva viņiem palikt ēnā un “optimizēt” nodokļus.

Kolumbārija lieta izbeigta par spīti sarunām par «otkatiem»

"Tukša lieta", kas pierādot, ka korupcijas apkarotāji veicot politiskas akcijas pret Rīgas domi. Šādu formulējumu galvaspilsētas vadība regulāri izmanto, runājot par domes Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko ("Gods kalpot Rīgai") aizturēšanu pirms četriem gadiem tā dēvētās kolumbārija lietas ietvaros.

Zema izglītība - sieviešu «nabadzības slazds»

Lai gan varam runāt par Latvijas un Eiropas Savienības atgūšanos ekonomiskās krīzes un nodarbināto skaita pieaugumu, darba apstākļi tam nav tikuši līdzi. Pat otrādi – nestabilu, maz aizsargātu darbavietu skaits kopš 2008.gada ir tikai pieaudzis. Turklāt sievietes šādos darbos strādā daudz biežāk nekā vīrieši un līdz ar to ir daudz vairāk pakļautas nabadzībai. To pierāda pētījums, ko pēc Maltas kā Eiropas Savienības šā brīža prezidējošās valsts pasūtījuma veicis Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts.

Ventspilī cer uz plašāku politisko spektru domē

Šā gada 3.jūnijā notiekošajās pašvaldību vēlēšanās Ventspilī būs vēl nepieredzēti liela konkurence – par deputātu vietām pilsētas domē cīnīsies 86 kandidāti no septiņiem sarakstiem.

Dienvidaustrumāzija – vai «Daīš» jaunās mājas?

Lai arī par Daīš radīto apdraudējumu pierasts dzirdēt Tuvo Austrumu vai Eiropas lielāko valstu kontekstā, jānorāda, ka kopš 2014. gada 29. jūnija, kad šī grupējuma līderi deklarēja kalifātu, Daīš darbība ir izplatījusies arī ārpus Tuvo Austrumu robežām un nu apdraud Dienvidaustrumāzijas stabilitāti. Ne velti ASV, Apvienotā karaliste, Kanāda, Austrālija, Jaunzēlande un citas valstis brīdina savus pilsoņus par terorisma draudiem, dodoties uz vienu no pievilcīgākajiem reģiona galamērķiem – Filipīnām. Daīš klātbūtne rada būtiskas problēmas un var negatīvi ietekmēt šo ekonomiski plaukstošo pasaules daļu.

Liepājā pirms vēlēšanām uztraucas par cilvēku aizbraukšanu un gaida pārmaiņas

No vienas puses, pārmaiņām neticoši un pat apātiski, no otras, tomēr pārmaiņas gaidoši - ar šādām diametrāli pretējām sajūtām pašvaldību vēlēšanas jūnijā gaida Liepājas iedzīvotāji. Viņi atzīst, ka līdz ar "KVV Liepājas metalurga" maksātnespēju un, iespējams, citiem apstākļiem pilsēta ir kļuvusi tukšāka, jo cilvēku skaits rūk.

Maķedonija – vēl viens Eiropas rūpju bērns

Pirms divām nedēļām sociālos tīklus un ziņu lentas pāršalca fotogrāfijas un video materiāli par nekārtībām Maķedonijas parlamentā, kas izcēlās pēc parlamenta spīkera ievēlēšanas. Civilizētajā Eiropas kontinentā šķiet neiedomājama situācija, kad parlamentāra demokrātija nevar izpildīt pavisam ierastu procedūru - varas nodošanu no vienas grupas otrai. Bet tieši šādas tendences arvien spilgtāk raksturo Eiropas perifēriju. Ņemot vērā to, ka norises Maķedonijā visbiežāk paslīd garām pasaules “lielo notikumu” ēnā, visdrīzāk jautājumu šobrīd ir vairāk nekā atbilžu.

Ar Rīgas pašvaldību saistītos daudzos kriminālprocesus domnieki vairās komentēt

Aizvadītā Rīgas domes sasaukuma laikā vairākas pašvaldības iestādes un uzņēmumi pieredzēja to, ka ierodas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, lai izkratītu telpas vai kādu aizturētu. Tas noticis arī senāk, taču pēdējo četru gadu mainījusies domes vadības attieksme, secina LTV raidījums “de facto”. Pirmā reakcija bieži vien ir politisko sazvērestību meklēšana, ne solījumi izmeklēt iespējamos pārkāpumos.

Eksperts: «Latvijas gāze» var zaudēt trešdaļu tirgus

"Es neriskēšu apgalvot, ka pēc tirgus atvēršanas gāze kļūs daudz lētāka. Tā jau tāpat ir pietiekami lēta," uzskata uzraugošās iestādes padomes loceklis Gatis Ābele. Viņš pieļauj, ka "Latvijas gāze" var zaudēt savu lielāko klientu, jo "Latvenergo" tagad ir tiesības iepirkt gāzi bez starpniekiem. Rus.lsm.lv analizē tikko atvērtā Latvijas gāzes tirgus un uzņēmuma "Latvijas gāze" perspektīvas pēc tikko noteiktās gāzes tirgus liberalizācijas.

Sievietes ES ir labāk izglītotas nekā vīrieši – skaitļi un fakti

Nedaudz virs 39% no visiem Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājiem vecuma grupā no 30 līdz 34 gadiem ir ieguvuši augstāko izglītību. Turklāt daudz naskākas uz mācīšanos augstākajās izglītības iestādēs ir bijušas tieši sievietes – no visām sievietēm šajā vecuma grupā augstāko izglītību ir ieguvušas 43,9%, kamēr no vīriešiem – 34,4%, liecina Eurostat apkopotā informācija. Jāuzsver, ka visas trīs Baltijas valstis stabili pārsniedz ES vidējo rādītāju.

Jemena – aizmirstais Tuvo Austrumu konflikts

Lai gan Rietumu ziņu virsrakstos Tuvo Austrumu reģions pārsvarā parādās Levantes valstu – Sīrijas un Irākas veidolā, tomēr Arābijas pussalas dienvidos norisinās ne mazāk svarīgi notikumi. Jemenas konflikts, kuru bieži var uzskatīt par aizmirsto, ir prasījis tūkstošiem cilvēku upuru un piesaistījis reģionālo lielvalstu – Saūda Arābijas un Irānas uzmanību. Vēl nesen 15. martā ANO izteica brīdinājumu par bada draudiem, kas liek domāt par situācijas nopietnību. Kā Jemena nonāca līdz esošajam haosam?

«Latvijas gāzes» akcijas par sviestmaizi - tirgoja iedzīvotājiem, bet nopirka spekulanti

Noslēdzoties "Latvijas gāzes" privatizācijai, kaut kas atleca arī tautai. 2002. gadā pēdējos 3% uzņēmuma par smiekla naudu pārdeva Latvijas iedzīvotājiem. Tiesa, ir pamatotas aizdomas, ka ieguvēji galvenokārt bija spekulanti. Par to Rus.lsm.lv pastāstīja tie, kuri ar to pelnīja pirms 15 gadiem, kad par nupat kā noslēgušos gāzes tirgus liberalizāciju pat nerunāja. Trešā daļa.

Notāri šogad sešas reizes ziņojuši par lieliem mantojumiem

Kopš šā gada sākuma, kad zvērinātiem notāriem ir jāziņo Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par aizdomīgiem mantojumiem, šādi ziņojumi nosūtīti sešas reizes, apkopojis Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.  Šis ir viens no veidiem, kā atbildīgās iestādes apņēmušās ierobežot skaidras naudas apriti un līdz ar to mazināt krāpšanas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas riskus.

Sv. Pētera baznīcas īpašumtiesību lietā jauns pavērsiens

Negaidīts pavērsiens Sv. Pētera baznīcas īpašnieka noteikšanas jautājumā. Šonedēļ, visus pārsteidzot, savas tiesības uz šo dievnamu pieteica arī Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) un atbildīgajai Saeimas komisijai iesniedza arī alternatīvu likumprojektu. Kārtējā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde Ilzes Viņķeles vadībā 18.aprīlī risinājās karstasinīgāk, nekā plānots.

Vardarbību pret «sistēmas bērniem» pamana ne tikai psihologi

“Aprūpētāja, ausis spiežot ar rādītājpirkstu un īkšķi vienam no mazajiem bērniem, kuram ir trīs gadi, mēģina viņu sēdināt pie galda un ar galvu virzīt šajā ēdienā, un tieši to pašu darbību viņa atkārto arī ar kādu citu bērnu un saka – “tu vienreiz aizvērsi muti un ēdīsi?” tā ir tikai viena no vardarbības epizodēm, kuru neatkarīgie eksperti pieredzējuši Jelgavas bērnunamā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti