Viņa norādīja, ka Ukrainas korupcijas apkarošanas iestādē tikko iecelts jauns vadītājs un ir izteikts lūgums sūtīt speciālistus, lai palīdzētu Ukrainai korupcijas apkarošanas jomā.
"Man nav domas, ka varētu sūtīt Steļčenoka kungu, kuru amatā ir apstiprinājusi Saeima. Tas vienkārši netiek apspriests," sacīja premjere.
Vienlaikus Straujuma neminēja, kurš KNAB darbinieks varētu doties uz Ukrainu.
"Es arī nevaru tagad pateikt – Juta Strīķe vai kāds cits speciālists. Pirmkārt, tur ir nepieciešama otras puses piekrišana, tad ir visi tehniskie jautājumi – uz cik ilgu laiku, kādā amatā pēc tam cilvēks atgriežas, kāda ir darba samaksa. Tikai pēc tam, kad šie jautājumi tiks sakārtoti, es varēšu pateikt, vai tā ir Juta Strīķe vai kāds cits. Taču mēs gatavojamies, ka mēs uz Ukrainu sūtīsim speciālistu korupcijas apkarošanai," tā Straujuma.
Iepriekš izskanēja, ka Latvija drīzumā varētu nosūtīt uz Ukrainu korupcijas apkarošanas ekspertu, kas palīdzētu veidot jauno Ukrainas pretkorupcijas biroju. Toreiz pieļauts, ka tas varētu būt Streļčenoks vai viņa vietniece Strīķe.
Konflikts starp vadošajām KNAB amatpersonām ilgst jau aptuveni divus gadus. Starp Strīķi un KNAB personiskā konflikta ar Streļčenoku dēļ ir izvērtušās vairākas tiesvedības. Streļčenoks vairākkārt ir parakstījis dokumentus, kuros atstādina vai atlaiž Strīķi no darba, savukārt viņa šos rīkojumus allaž ir apšaubījusi. Streļčenoks Strīķei pārmet viņa autoritātes noraidīšanu, kas izpaužas kā rīkojumu nepildīšana, toties Strīķe norāda, ka Streļčenoks nav kompetents ieņemt savu amatu.
Straujuma jau iepriekš vairākkārt ir izteikusies, ka situācija KNAB ir neapmierinoša un vismaz vienai no divām augstajām amatpersonām būs jāaiziet no darba birojā.