Ozols stāstīja, ka laika posmā no 1991. gada līdz 2014. gadam Latvijā mirušo skaits pārsniedz jaundzimušo skaitu par 270 tūkstošiem, savukārt bērnu skaits, kas pirmajā septembrī uzsācis skolas gaitas, samazinājies par vairāk nekā 40%, tādēļ demogrāfiskā situācija patiešām ir kritiska.
“Ja nekas nemainīsies, pēc 20 gadiem nācijas atražošanai uz vienu māmiņu būs nepieciešami 4 bērni, kas praktiski nav iespējams. Situāciju iespējams glābt, ja visus nākamos gadu ģimenē būs vidēji divi bērni,” teica Ozols, atzīstot, ka šobrīd valdības atbalsts neveicina problēmas risināšanu.
Viņš aicināja valdību mācīties no citu valstu piemēram un radīt jaunajos vecākos pārliecību, ka par viņu bērniem valsts rūpēsies un gadījumā, ja ģimene izvēlēsies laist pasaulē vēl vienu bērnu, viņi nenokļūs nabadzībā.
Ozols arī solīja līdz gada beigām nosaukt konkrētu valdības pārstāvju uzvārdus, kas ar savu darbību ilgstoši bremzējuši situācijas uzlabošanos.
Jau ziņots, ka Pasaules Bankas ekonomisti izteikuši brīdinājumu Baltijas valstīm, ka gadījumā, ja neizdosies uzlabot demogrāfiju, cilvēkiem nāksies strādāt ilgāk un palielināt pensionēšanās vecumu.