4. studija

Vai tiešām jāmaksā Nekustamā īpašuma nodoklis par sen jau pārdotu īpašumu?

4. studija

Kā izskatās un cik izmaksā pārtikas paka bērnudārzniekam karantīnā?

Kāds sods pienākas strādniekiem, kuri, sakopjot jaunaudzi, piemēslo mežu?

Mežā Kuldīgas pusē izmests čeks palīdz noskaidrot par piedrazošanu atbildīgos mežstrādniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kuldīgas novadā mežstrādnieki, veicot kopšanas darbus "Latvijas Valsts mežu" jaunaudzēs, aiz sevis atstājuši atkritumus. Lai arī šādos gadījumos vainu pierādīt grūti, mežā nomestais pirkumu čeks no degvielas uzpildes stacijas palīdzējis noskaidrot atbildīgos.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4. studija" vērsās Ēdoles iedzīvotājs Roberts, kurš, diendienā pastaigājoties pa mežu, ievērojis tur notiekošos agrotehniskās kopšanas darbus, pēc kuriem mežā palikušas dažādas drazas – kafijas krūzīte, stikla pudele, limonādes pudele, enerģijas dzēriena bundža, maisiņš, kā arī čeks, kurā var redzēt, ka pirkta arī eļļa un degviela trimerim.

Ar atkritumu fotogrāfijām un atrasto čeku vīrietis vērsās pie uzņēmuma "Latvijas Valsts meži". Nākamajā dienā esot zvanījis Meža kvalitātes nodaļas vadītājs un solījis, ka šo gadījumu izmeklēs, taču sarunā arī viņš izteicies, ka "nekas tāds taču neesot noticis".

Roberts bija pārliecināts, ka atkritumus atstājuši strādnieki, jo viņš regulāri te staigā ar suņiem un zina mežu "kā savus piecus pirkstus."

"Jūtot neieinteresētību no šī cilvēka, kas zvanīja, es pats sāku interesēties – ar kādu mašīnu brauca, kur un kas, un uzzināju mašīnas modeli, krāsu un atradu no šīs automašīnas bampera vilkšanas āķa lūku, uz kuras rakstīts "GM group", tātad "Opel" vai "Ford", un krāsa sakrita," pauda Roberts.

"Latvijas Valsts meži" atzina, ka iesaistīja savu drošības dienestu, lai izmeklētu šo gadījumu.

"Latvijas Valsts mežu" Dienvidkurzemes reģiona Mežkopības vadītājs Uldis Ozols pastāstīja: "Pēc vēstulēm sākotnēji pakalpojumu sniedzējs noliedza vainu, jo zinot, ka pēc tā, kas bija redzams bildēs, pateikt un noskaidrot vainīgās personas ir ļoti apgrūtinoši, jo tad ir jāvēršas policijā. Pats pakalpojumu sniedzējs – īpašnieks – noliedza šo lietu, ka ir atstāti atkritumi, bet darbinieki atzinās, ka ir atstājuši. Mums ir uzņēmuma līgums, un uzņēmuma līgumā ir skaidri un gaiši paredzētas šīs līguma sankcijas, un par atkritumu atstāšanu vai dabas piesārņošanu pienākas līgumsods."

Uzņēmums, kuram noslēgts līgums ar "Latvijas Valsts mežiem" un kurš veica pakalpojumus – jaunaudžu kopšanu, ir "SIA "RK Mežs". Kā informēja Ozols, līgumsods par piesārņošanu ir 70 eiro.

"Šajā gadījumā vienīgais pierādījums par šiem atkritumiem bija čeks no uzpildes stacijas. Jā, viņi šajā dienā ir bijuši uzpildes stacijā, degvielu ņēmuši, kafiju pirkuši," norādīja Ozols.

Lai arī vainīgie ir atrasti un atkritumi viņiem pašiem būtu jāsavāc, sižeta filmēšanas dienā šīs nedēļas sākumā tas vēl arvien nebija izdarīts.

Šis pārkāpums neliegs uzņēmumam arī turpmāk piedalīties iepirkumos. "Šis līgumsods neparedz viņu izslēgt no iepirkumiem. Es ierosināšu arī ar juristiem izrunāt šīs lietas; tas būtu labākais variants kādam par mācību," atzina Ozols. 

"Latvijas Valsts mežu" pārstāvis norādīja, ka šādās situācijās vislabāk ir uzreiz vērsties konkrētā reģiona mežkopības nodaļā. Lai gan noķert vainīgo un piemērot sodu parasti ir ļoti sarežģīti,

šajā gadījumā tieši nomestais čeks ir palīdzējis.

"Mēs jau nevaram aiziet un pateikt – parādiet man videoierakstu – nu, tā jau nav, mēs nevaram to izdarīt, mums ir jāvēršas policijā, ja mēs gribam iet oficiāli. Bet policija? Mēs varam rakstīt iesniegumus, bet vai izskatīs? Es domāju, ka ne," teica Ozols. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti