"Tās sešas reizes gadā man kā tēvam ir ļoti maz," raud Andris Baltrunķis, kurš jau četrus gadus cīnās par savu meitiņu Beatrisi Siri. Abu bērnu māte aizgāja bojā traģiskā autoavārijā Norvēģijas kalnos. Pēc Beatrises mammas nāves Norvēģijas bērnu aizsardzības dienests Andrim atņēma gan viņa meitiņu Beatrisi, gan Beatrises brāli, audžudēlu Helviju, par kura atgriešanos Latvijā šobrīd cīnās viņa īstais tēvs.
"Beatrise ir vienīgais, kas viņam palicis no iepriekšējās dzīves pēc sievas bojāejas," stāsta Andra draudzene Baiba.
Beatrise šobrīd Norvēģijā dzīvo jau ceturtajā audžuģimenē.
Beatrisei Siri maijā būs septiņi gadi. Viņa mācās skolā un ar viņu nedrīkst satikties ne viņas tētis Andris, ne arī kāds cits.
"Tas ir tā ļoti skumīgi, ka tu zini, ka mazbērns ir tepat netālu un tu nevari braukt ciemos. Es jautāju, ko man darīt, ja es viņu satieku veikalā. Aizgriezties? Viņi atļāva man viņu samīļot un aprunāties," sacīja Andra māte Ingrīda Kalniņa.
Latvijas Televīzijas raidījumam "4.studija" Norvēģijā izdodas Beatrisi Siri satikt pat divas reizes. Meitene no sirds priecājās satikt savējos. Viņa vēl joprojām nesaprot, kāpēc mamma neatnāk ciemos un kāpēc nevar dzīvot pie tēta. Latviešu valodu bērns ir aizmirsis, tomēr lielveikalā vecmāmiņai izdodas Beatrisei iedot buču.
"Es nesaskatu, kur es būtu mežonis, viņi man noņem pilnīgi visu. Kurš tad ir mežonis, es vai viņi," neizpratnē ir Andris.
Pēc vietējā bērnu aizsardzības dienesta sprieduma Andris savu meitu drīkst satikt tikai sešas reizes gadā uz trim stundām. Meitas un tēva tikšanās reizes vēro uzraudze.
"Tad, kad bija pirmā tiesa, uzraudze pateica, ka bērns pārāk noņēmies, ka pārāk daudz saldumu, bet kā tu redzi, bērns ir laimīgs," Latvijas Televīzijai stāsta Andris.
Bērnu aizsardzības dienests norādījis, ka Andra meitu ģimenē apdraud pat papagailis un suns. Turklāt neviens neņem vērā, ka vīrietim jau pāris gadus ir cita ģimene un Andris rūpējas par savu audžumeitu Kristenu.
"Kad atnāk Beatrise, mēs spēlējamies, mēs ejam laukā. Es gaidu, kad Beatrise beidzot būs mājās, jo man būs māsiņa," sacīja Andra audžumeita Kristena.
Tieslietu ministrija gadu gaitā ir uzdevusi daudz jautājumus Norvēģijas bērnu aizsardzības dienestam, taču atbildes nākas gaidīt ļoti ilgi. "Jā, nevar teikt, ka sadarbība bija veiksmīga. Mēs gaidījām mēnešus septiņus," sacīja Tieslietu ministrija (TM) pārstāve Irēna Kucina.
"Sāp tas, ka bērns jautā, vai var palikt ilgāk, un viņai jāmelo, ka es drīz nākšu. Un tās sešas reizes gadā man kā tēvam ir ļoti maz," raudošs ir Andris.
Maija vidū tiesa lems, vai Helvijam būs iespējas atgriezties Latvijā, tikmēr par mazo Beatrisi turpinās cīņa un nav zināms, kad notiks augstākā tiesa, kas izskatīs šo lietu.