Panorāma

Eiropas Komisija sola Ukrainai 18 miljardus eiro

Panorāma

Panorāma

Pieredzes apmaiņā NRC "Vaivari" ierodas 15 ārsti no Ukrainas

15 ārsti no Ukrainas smeļas pieredzi rehabilitācijas centrā «Vaivari»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

15 ārsti no Ukrainas ieradušies nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari", lai gūtu pieredzi, kā organizēt aprūpi un rehabilitāciju tiem kareivjiem, kam pēc ievainojumiem amputētas kājas vai rokas. Tāpat Jūrmalā turpinās ievainoto Ukrainas bruņoto spēku kareivju atlabšana.

Mihaila mazie solīši bez kruķa ir viņa lielā uzvara. Tieši Latvijā viņš atkal sācis staigāt. "Mani ievainoja pie Hersonas. Bet mani puiši gan jau bijuši visos karstajos punktos. Lode trāpīja mugurā, no trieciena sekoja muguras smadzeņu insults, un paralizēja visu labo pusi. Tagad augšējā daļā kustības atjaunojušās, palikusi kāja," sacīja Mihails.

Mihails neatklāja ne savu karaspēka daļu, ne to, kas viņš ir frontē. Taču atzina, ka cer iziet medicīnas komisiju un atgriezties.

"Jūtos ļoti labi, esmu šeit jau ceturto nedēļu. Lieli uzlabojumi. Jau varu staigāt bez kruķa. Bet lielus attālumus gan pagaidām tikai ar atbalstu.

Psiholoģiski jūtos lieliski. Gaidu uzlabojumus un gribu atgriezties frontē," saka Mihails.

Bez psihologiem neiztiek tie Mihaila kolēģi, kuri kara laukā ievainoti ļoti smagi. Pēc amputācijas dzīve mainās dramatiski.

Tieši palīdzības organizēšanu šādiem pacientiem ieradušies apgūt ārsti no Ukrainas. Zālē, kur viņi tiekas ar mūsu prezidenta kundzi un Ukrainas vēstnieku Latvijā, viņus viegli pazīt pēc tautiskajiem krekliem. Viņi "Vaivaros" interesējas par visu aprūpes ķēdi – sākot no amputācijas, beidzot ar protēzi un rehabilitāciju.

"Kādas ir metodes, kā palīdzēt pacientiem ar amputāciju, smagām traumām un kustību traucējumiem. Tiem, kas cietuši no kontūzijas. Mēs šeit esam uzzinājuši daudz jauna un gatavosim savus ergoterapeitus," sacīja Bukovinas Universitātes slimnīcas pārstāvis Pjotrs Kovaļčuks.

"Tāpēc mēs esam šurp atbraukuši, lai apskatītu nacionālā rehabilitācijas centra struktūru. Lai saprastu, kāds ir pacientu kontingents, kas te ārstējas. Un uzzinātu algoritmu, kā tiek sniegta medicīniskā palīdzība," sacīja Bukovinas Universitātes slimnīcas pārstāve Oksana Poļanskaja.

Bukovinas Universitātes slimnīcas pārstāve Oksana Poļanskaja
Bukovinas Universitātes slimnīcas pārstāve Oksana Poļanskaja

Pieredzes apmaiņas projektā iesaistītie uzsver, ka tieši zināšanas par aprīkojumu un speciālistu komandu ir tā pieredze, ko Latvija var dot. Skaidrs, ka lielākā daļa ievainoto palīdzību saņems tieši Ukrainā.

"Viņiem ir ļoti liels cilvēku skaits, kuriem nepieciešama rehabilitācija. Un viņiem tā strauji attīstās. Viņi mācās no mums, kā aprīkot fizioterapijas zāles, un apmāca komandu," pastāstīja "Vaivaru" funkcionālo speciālistu vadītāja Zoja Osipova.

Šī ir pirmā Ukrainas speciālistu vizīte Latvijā šī projekta ietvaros.

Un Latvijā ieradās arī jauna karavīru grupa, kas "Vaivaros" ārstēsies turpmākās trīs nedēļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti