Krievija sāk militārās mācības Kaļiņingradā dienu pēc «Saber Strike» starta Ādažos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Baltijas valstis un Kaļiņingradas apgabals šajās dienās ir vieta, kur Krievija un NATO uz Ukrainas krīzes fona viena otrai demonstrē savu militāro potenciālu. Reaģējot uz ikgadējām NATO mācībām „Saber Strike", kas pirmdien sākās Ādažu bāzē, Krievija otrdien sāka militārās mācības Kaļiņingradā. Maskava norāda, ka militārpersonu un bruņojuma skaits Kaļiņingradas manevros ir līdzvērtīgs tam, kas iesaistīts NATO mācībās Baltijas valstīs.

Maskava neslēpj, ka militāro mācību Kaļiņingradā rīkošana paralēli NATO manevriem Baltijas valstīs nav nejaušība. Krievijas Aizsardzības ministrijas paziņojumā norādīts, ka manevri Kaļiņingradā sarīkoti „vienlaikus ar Eiropā notiekošajām starptautiskajām mācībām „Saber Streike 2014" un „Baltops-2014"„. 

Tāpat Krievijas Aizsardzības ministrija paziņo, ka „Kaļiņingradas manevros iesaistītais militārpersonu skaits, kā arī Aizsardzības ministrijas bruņojums ir pielīdzināms militārpersonu, ieroču un militārā aprīkojuma skaitam NATO dalībvalstu pierobežas mācībās."

ASV Sauszemes spēku organizētās ikgadējās mācības „Saber Strike" notiek Baltijas valstīs jau ceturto reizi ar mērķi uzlabot militāro vienību sadarbību, kaujas spējas un gatavību aizsardzības un uzbrukuma operācijām. Mācības pirmdien atklāja Ādažu bāzē, tajās piedalās Baltijas valstu, ASV, Polijas, Kanādas un citu valstu karavīri. Tajās kopumā piedalīsies aptuveni 4700 karavīru, tostarp vairāk nekā 500 Latvijas karavīru, un tiks iesaistītas aptuveni 800 dažādas militārās tehnikas vienības. Savukārt „Baltops 2014" ir jūras spēku mācības Baltijas jūrā, Dānijas un Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos.

Krievija manevrus nosodījusi kā „agresijas aktu". Ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs vēl paziņoja, ka NATO centieni izplesties uz austrumiem tuvāk Krievijas robežai ir neproduktīvi, nosodot arī militārās infrastruktūras virzīšanu tuvāk Krievijas robežām. Šādu uzskatu viņš pauda vizītes laikā Somijā, kas nav NATO dalībvalsts, bet kur pēdējos mēnešos aktualizējušās diskusijas par iespējamu iestāšanos nākotnē. 

Savukārt Lavrova vietnieks Vladimirs Titovs iepriekš norādīja, ka Krievija jebkuru tālāku NATO spēku paplašināšanu uzskatīs par „naidīgu nolūku demonstrēšanu" un spers attiecīgus politiskus un militārus soļus, lai garantētu savu drošību.

Mācībās Kaļiņingradas apgabalā ir iesaistīta Baltijas jūras kara flote, gaisa spēki un desantnieki. Tostarp viens no mācību manevru uzdevumiem būs jūras kājniekiem kopā ar gaisa spēkiem aizsargāt piekrasti pret desantu. Mācībās iesaistītas arī iznīcinātājlidmašīnas un kaujas helikopteri.

Iepriekšējās nedēļās rietumvalstis aktīvi pauda bažas par Krievijas armijas manevriem pie Ukrainas austrumu robežas. Vienlaikus tikai pirms dažām dienām noslēdzās Krievijas Bruņoto spēku Rietumu kara apgabala raķešu šaušanas mācības.

Tajās piedalījās karaspēka daļa, kas bāzēta valsts ziemeļrietumos, tomēr eksperti mācības vērtēja Ukrainas notikumu kontekstā, norādot, ka manevri var tikt uzskatīti arī kā rīks spiediena izdarīšanai uz Kijevu. Minētās karaspēka daļas bruņojumā ir taktiskie raķešu kompleksi „Iskander". Kaļiņingradā to nav, bet pirms mēneša Maskava brīdināja, ka reaģējot uz NATO lēmumu pastiprināt savu klātbūtni Austrumeiropā, Krievija šos raķešu kompleksus varētu izvietot arī tur.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti