Bulgārijā nošauts afgāņu bēglis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pirmais nopietnais incidents Eiropas Savienības dalībvalstī pašreizējās imigrantu krīzes kontekstā. Mēģinājumā šķērsot Bulgārijas un Turcijas robežu ceturtdien vēlu vakarā sašauts un ceļā uz slimnīcu miris kāds afgāņu patvēruma meklētājs.

Bulgārijas varasiestādes informēja, ka aptuveni 50 cilvēku grupa no Turcijas bija iekļuvusi Bulgārijā, bet tur to pārtvērusi patruļa. Aresta laikā ieceļotāji esot pretojušies, tādēļ viens no likumsargiem raidījis brīdinājuma šāvienus – vienam imigrantam lode trāpījusi rikošetā.

Šā incidenta dēļ Bulgārijas premjerministrs Boiko Borisovs bija spiests pamest imigrācijas jautājumiem veltīto bloka līderu samitu Briselē. ANO paudusi dziļu nožēlu par notikušo un aicinājusi Bulgārijas varasiestādes nekavējoties sākt izmeklēšanu.

Bulgārija nav Šengenas zonas dalībvalsts, un līdz šim bēgļi ceļā uz Eiropas rietumiem to pārsvarā apgājuši. Lai stiprinātu robežu ar Turciju, Bulgārija pie tās izvietojusi ap divtūkstoš likumsargu un daļēji uzcēlusi dzeloņstiepļu žogu.

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

Jau ziņots, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas bēgļu lietu aģentūra prognozē, ka šogad pāri Vidusjūrai Eiropā ieradīsies 700 tūkstoši imigrantu. Nākamajā gadā šis skaitlis varētu būt pat nedaudz lielāks.

Pēdējos mēnešos Eiropā masveidā ieplūst bēgļi, pārsvarā no militāru konfliktu skartiem reģioniem, galvenokārt Sīrijas. Viņi Eiropā ienāk caur Grieķiju vai arī Itāliju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti