ASV armijas tanki Ādažos ieradīsies 5.februārī

No pagaidu bāzes Rietumpolijā uz Latviju ir devusies ASV armijas karavīru pirmā grupa, kuras rīcībā ir smagā bruņutehnika. Viņu uzdevums Ādažos būs sagatavot pārējo ASV armijas karavīru un tehnikas uzņemšanu. Paredzams, ka pirmā tanku grupa Ādažu bāzē ieradīsies jau pēc dažām dienām, raksta rus.lsm.lv.

Tikmēr pirmdien, 30.janvārī, Polijas armijas poligonā Žaganas pilsētā, kas atrodas pie Čehijas un Vācijas robežas, notika ASV armijas pieņemšanas ceremonija. Tā notika augstā līmenī, jo piedalījās Polijas prezidents Andžejs Duda, ASV spēku komandieris Eiropā ģenerālleitnants Bens Hodžess un citas amatpersonas.

Pirms 30 gadiem šajā poligonā izvietojās pavisam cita armija, atgādināja Duda. "Mums bija pavēlēts viņu uzskatīt par sabiedrotajiem. Taču mēs viņus neuzaicinājām un vēl jo mazāk nelūdzām viņiem palikt," norādīja Duda. Savukārt ASV brigāde, kas ir apmetusies ap Žaganu un Boļeslavecu - vēl vienu pilsētu - ir ieradušās pēc Polijas valdības lūguma.

ASV armijas ģenerālleitnants Tims Rejs atgādināja, ka ASV armijas ierašanās ir notikusi pēc NATO samitiem Velsā un Varšavā un parāda "alianses nedalāmību un vienotību pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā".

Tieši notikumi Ukrainā kļuva par cēloni ASV armijas spēkiem Austrumeiropā.

"Šie karavīru tūkstoši (kopumā Trešās brigādes Ceturtās kājnieku divīzijas sastāvā Eiropā ir aptuveni 3500 cilvēku) ir grupas kodols un var darboties jūras spēkos, aviācijā, kosmosa sfērā un kibertelpā. Esiet droši - aiz viņiem stāv visi ASV bruņotie spēki," norādīja Rejs.

Atbildot uz mediju jautājumiem, Hodžess akcentēja, ka jaunievēlētajam ASV prezidentam Donaldam Trampam ir bijušas personīgas telefona sarunas ne tikai ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, bet arī Francijas prezidentu Fransuā Olandu un Vācijas kancleri Angelu Merkelu. Taču nav šaubu par Trampa atbalstu NATO, bilda Hodžess.

Viņš piezīmēja, ka nav saņēmis nekādus signālus par ASV jaunā prezidenta administrācijas nelabvēlīgu attieksmi pret ASV bruņoto spēku izvietošanu Eiropā.

Tanku bataljona komandieris Stīvens Keipharts rus.lsm.lv sacīja, ka uz visām Baltijas valstīm būs viens ASV tanku bataljons. No tiem Latvijā ikdienā uzturēsies 14 "Ābrama" tanki. Līdz ar tiem ieradīsies arī apkalpojošais personāls un atbalsta dienests. Pēcāk Latvijā ieradīsies neliela inžnieru nodaļa, kas ir specializējusies ceļu būvniecībā.

Pirmā grupa armijnieku bez smagā bruņojuma no Žaganas Ādažu bāzē jau ieradusies. Savukārt tankisti Latvijā ieradīsies līdz svētdienai, 5.februārim. Todien Ādažos nogādās arī tankus, kurus atvedīs pa dzelzceļu.

Paredzams, ka ASV spēki Baltijā uzturēsies līdz vasaras vidum, kad Baltijā ieradīsies starptautiskie miera uzturēšanas spēki, kurus Latvijā vadīs Kanāda. Savukārt ASV spēki rotācijas kārtībā dosies uz Austrumeiropas vai Centrāleiropas valstīm.

Starptautiskās militārās mācības sāksies jau martā un tās notiks teju visās valstīs no Latvijas līdz Bulgārijai.

Jau ziņots, ka Polijā ceturtdien, 12.janvārī, no Vācijas sāka ierasties pirmie ASV karavīri un bruņutehnikas vienības. Kopumā Polijas teritorijā tiks izvietoti ap 80 kaujas tanku un vairāki simti bruņumašīnu.

Daļu kontingenta plānots nosūtīt arī citām reģiona NATO valstīm, tostarp Latviju, ASV mācību operācijas "Atlantic Resolve" ietvaros. Tā tika sākta pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas un agresijas Ukrainas austrumos.

Vašingtona paziņoja, ka operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

8 komentāri
NATO rezervists
Cik tur tā darba uzkost Maskavas McDonaldā.
Melnais kvadrāts
Viņu patiesais uzdevums ir ar savu bojā eju kaujas laukā iedarbināt taktiskos kodolieročus.Par to nemēdz runāt,bet pietiek izpētīt kapēc NATO nosargāja Fuldas koridoru un secinājums būs identisks manējam.
Guntis
Labi ka asv aizsargas latviju no starptautiskajiem putinorastu slepkavām ...
Guntis
Nu nevajag starptautiskus slepkavas latvijā ...
Neslāvs
Tie visi ir Latvijas Republikas Ārlietu Ministrijas nevēlamo personu sarakstos.
Guntis
Asv tanki mus aizstaves no kremla naciku asiņainajiem miera baložiem ! Ne russkijmir teroristiem un slepkavam !
Guntis
Ne asiņainiem miera baložiem latvijā !
Neslāvs
Jā, tie slāviskie "golubci" LATVIJĀ var atrast tikai savu kapu.
Pievienot komentāru
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti