Borels: Ukrainas atbalsta jautājumos nav tikai jābažījas, bet jābūt arī gataviem rīkoties

Pirmdien Luksemburgā noslēdzās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu un aizsardzības ministru sanāksme, kurā cita starpā tika pārrunāts atbalsts Ukrainai. Pēc sanāksmes ES augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels paziņojis, ka bloka dalībvalstīm ir skaidra izpratne par nepieciešamību nodrošināt Ukrainu ar moderniem pretgaisa aizsardzības līdzekļiem.

 Uz jautājumu par to, kāpēc citas ES dalībvalstis neseko Vācijas piemēram, kas nesen paziņojusi par papildu zenītraķešu sistēmas "Patriot" nodošanu Ukrainai, augstais pārstāvis sniedza atbildi.

"Katrai [dalībvalstij] ir jārēķinās ar savām iespējām un vajadzībām, kā arī ar nepieciešamību atbalstīt Ukrainu, jo karš turpinās. Galvaspilsētas pieņems tādus lēmumus, kurus tās ir tiesīgas pieņemt. Es nevaru pieņemt lēmumus savu kolēģu vietā. Es vienkārši daru, ko varu...Negribētos izteikties par spiedienu, jo es neizdaru spiedienu uz kolēģiem...

Cenšos izskaidrot un likt visiem saprast – apzināties, ka nav tikai jābažījas, bet jābūt arī gataviem rīkoties", sacīja Borels.

Jau izskanējis, ka NATO un Eiropas Savienības (ES) valstis mudinājušas Grieķiju un Spāniju nodrošināt Ukrainai papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas, vēsta laikraksts "Financial Times", atsaucoties uz avotiem.

Šis jautājums pirmdien tika apspriests Luksemburgā ES ārlietu un aizsardzības ministru sanāksmē.

Kijiva vērsusies pie Rietumu sabiedrotajiem ar aicinājumu nodrošināt tai vēl vismaz septiņas pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Pagaidām tikai Vācija paziņojusi par vienas sistēmas "Patriot" piegādāšanu, un tā jau vistuvākajā laikā nonāks Ukrainā.

ES līderi pagājušajā nedēļā samitā Briselē tieši vērsās pie Spānijas un Grieķijas premjerministriem ar aicinājumu nodot daļu savu sistēmu Ukrainai, sacīja laikraksta sarunbiedri.

"Mēs visi zinām, kam tās ir, mēs visi zinām, kur tās atrodas, un mēs visi zinām, kam tās tiešām ir vajadzīgas," sacīja viens no laikraksta avotiem.

Kā norādīja oficiālie pārstāvji, uz Poliju un Rumāniju, kam arī ir sistēmas "Patriot", tiek vērsts mazāks spiediens ar mudinājumiem izskatīt iespēju par to nodošanu Kijivai, ņemot vērā riska pakāpi, kādām tās pakļautas.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai Polija ir gatava pievienoties iniciatīvai par sistēmu "Patriot" piegādi Ukrainai, Polijas premjerministrs Donalds Tusks sacīja, ka tas nav iespējams, bet "ir citi ieroču veidi, kas palīdz aizsargāt debesis, un Polija šajā ziņā būs aktīva".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti