ASV Kara studiju institūts: Kremlis izmantos Āfrikas miera iniciatīvu savās informācijas operācijās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kremlis, visticamāk, izmantos Āfrikas līderu aicinājumus sākt miera sarunas ar Ukrainu, lai izdarītu informatīvu spiedienu ar mērķi palēnināt Rietumu palīdzību Kijivai, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

"Kremlis jau iepriekš aktivizēja šos centienus, lai sagatavotu augsni savai ofensīvai 2023. gada ziemā un pavasarī, un, visticamāk, atkal pastiprinās šo informācijas operāciju, lai vājinātu Rietumu atbalstu Ukrainai pretuzbrukuma operāciju laikā," teikts ziņojumā.

ISW analītiķi norāda, ka Kremlis vairākkārt ir raidījis viltus signālus par gatavību risināt sarunas, lai piespiestu Rietumus piekāpties un palēninātu turpmāku atbalstu Ukrainai tās karā ar Krieviju. Tajā pašā laikā Maskava nav izrādījusi reālu nodomu pilnībā piedalīties miera procesā. Kā piemērs minēta Ķīnas miera iniciatīva, kas tika iesniegta 2023. gada pavasarī.

Kā ziņots, Āfrikas līderu delegācija sestdien tikšanās laikā Sanktpēterburgā aicināja Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu sākt miera sarunas ar Ukrainu, lai izbeigtu karu.

"Mēs vēlētos jūs aicināt sākt sarunas ar Ukrainu," sestdien Putinam teica pašreizējās Āfrikas savienības prezidējošās valsts Komoru prezidents Azali Asumani.

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) prezidents Sirils Ramafosa piebilda, ka Āfrikas valstu līderi ir "pārliecināti, ka ir pienācis laiks abām pusēm sākt sarunas un izbeigt šo karu".

Ramafosa Putinam teica, ka "karš ir jāatrisina", sakot, ka ir jābūt sarunām un diplomātiskiem instrumentiem.

"Šis karš negatīvi ietekmē Āfrikas kontinentu un patiešām daudzas citas valstis visā pasaulē," pirms tikšanās ar Putinu atgādināja DĀR prezidents, piebilstot, ka Āfrikas valstis "vēlētos, lai karš beidzas".

Delegācija, kurā ir arī Ēģiptes, Senegālas, Zambijas, Kongo Republikas un Ugandas pārstāvji, informēja, ka savā miera iniciatīvā ir izstrādājuši desmit punktu plānu.

Tikmēr Putins, kurš pērn 24. februārī deva pavēli savam karaspēkam sākt atkārtoto iebrukumu Ukrainā, vainoja Kijivu par to, ka pašlaik nenotiek sarunas.

Piektdien Āfrikas valstu līderu delegācija Kijivā tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Āfrikas valstu reakcija uz Krievijas iebrukumu Ukrainā nav bijusi viennozīmīga. Daļa kontinenta valstu ir Ukrainas pusē, kamēr citas saglabā neitralitāti vai nostājas agresorvalsts pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti