Līdz šim teroristu grupējuma "Hamas" uzbrukumos Izraēlā gājuši bojā vismaz 900 cilvēku, tostarp vairāk nekā 100 cilvēki, kurus teroristi nogalināja Izraēlas dienvidos esošā Beeri kibucā, kas atrodas netālu no Gazas sektora.
Tāpat tiek publicētas teroristu uzbrukumos izdzīvojušo cilvēku liecības. Viena no sievietēm stāsta par teroristu uzbrukumu viņas ģimenei.
"Mums patiesībā ļoti paveicās, ka izskanēja raķešu sirēna – trauksme, sarkanā trauksme agri no rīta. Tas ļāva mums ieiet drošajā telpā. Drošā telpa aizsargā pret raķešu uzbrukumu, nevis pret iebrukumu mājā. Mana meita skatījās kameras monitorā, skatījās kamerā, kad viņa iekliedzās: "Viņi ir iegājuši mājā!" Durvīm, drošās telpas durvīm, ir rokturis, kas neaizslēdzas. Kā jau teicu, telpa nav domāta aizsardzībai pret iebrukumu mājā. Meita un viņas vīrs no visa spēka vilka to rokturi uz augšu, lai teroristi neatvērtu durvis," stāstīja Debora.
Izraēlas armija tikmēr paziņoja, ka veic intensīvus gaisa triecienus "Hamas" mērķiem Gazas joslā. Tiek ziņots, ka triecieni veikti ar aptuveni četru stundu intervālu.
Saskaņā ar augsta ranga Izraēlas Aizsardzības spēku (IDF) pārstāvja kontradmirāļa Daniela Hagari teikto, grupējuma komandieriem Gazā nav, kur slēpties. "Mēs tiksim viņiem klāt," uzsvēra Hagari.
Savukārt Izraēlas armijas pārstāvis Ričards Hehts brīdinājis "Hamas" teroristus nepiepildīt savus iepriekš izteiktos draudus nogalināt ķīlnieku katru reizi, kad Izraēla veiks gaisa triecienu Gazai.
"Ja viņi kaitēs kādai no vecmāmiņām, kādam no mazuļiem vai bērniem, tas situāciju nepadarīs labāku, un viņi to labi apzinās," sacīja Hehts.
Izraēlas varas iestādes lēš, ka kopumā "Hamas" teroristu grupējums ir nolaupījis vismaz 150 cilvēkus. Tikmēr Gazas joslā pēc vakar Izraēlas varas iestāžu izziņotās blokādes ir pilnībā pārtrauktas pārtikas, degvielas, elektroenerģijas un citas piegādes.
Šo lēmumu otrdien kritizējis ANO Augstais komisārs cilvēktiesību jautājumos Volkers Tīrks, paziņojot, ka visos apstākļos ir jāievēro starptautiskās humanitārās tiesības un cilvēktiesības.
Viņš arī norādīja, ka starptautiskās humanitārās tiesības aizliedz atņemt cilvēkiem to, kas viņiem nepieciešams, lai izdzīvotu. Tirks arī aicinājis visas valstis, kurām ir ietekme reģionā, veikt pasākumus, lai Izraēlā un okupētajās palestīniešu teritorijās nerastos pulvera mucas efekts.
Tikmēr Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans mudināja palestīniešus un izraēliešus nolikt ieročus un sēsties pie sarunu galda.
"Mēs vienmēr esam teikuši, ka nevēlamies, lai Izraēlas un Palestīnas nevainīgie cilvēki ciestu. Mēs šodien sakām to pašu. Gazas iznīcināšana ar gaisa spēku palīdzību, uzbrukumi uz zemes, mošeju bombardēšana un nevainīgu bērnu, sieviešu, vecāka gadagājuma cilvēku un civiliedzīvotāju nāve nekad nav pieņemamas lietas. Mēs vienmēr esam uzsvēruši, ka taisnīgā mierā nav zaudētāju," sacīja Erdogans. Viņš arī uzsvēra, ka viņaprāt, reģionā nebūs miera līdz brīdim, kad tiks izveidota neatkarīga un suverēna Palestīnas valsts ar galvaspilsētu Austrumjeruzalemē.
KONTEKSTS:
Palestīniešu kaujinieki 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas, izšaujot vairākus tūkstošus raķešu un iefiltrējoties vairākās vietās Izraēlā. Līdz šim brīdim kaujinieki izšāvuši jau vairāk nekā 3200 raķešu. "Hamas" un to sabiedrotie arī sagrābuši ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā.
Iebrukums pārsteidza nesagatavotus Izraēlas izlūkdienestus un drošības spēkus. Izraēlā oficiāli ir izsludināts karastāvoklis, un valsts gatavojas militārajai operācijai Gazas joslā, lai atriebtos par sestdien notikušo teroristiskā grupējuma "Hamas" asiņaino ofensīvu Izraēlas teritorijā.