Jamaikas vieglatlētiem medaļu birums pasaules čempionātā. Dienas galvenie notikumi

Pasaules čempionātam pamazām tuvojoties noslēgumam, ceturtdien Budapeštā vakara sesijā risinājās cīņa par medaļām piecās disciplīnās, kur piecas medaļas izcīnīja Jamaikas vieglatlēti, tostarp nodrošinot divas zelta godalgas.

Abas zelta medaļas Jamaikas sportisti izcīnīja skriešanas disciplīnās, taču iespaidīgi sevi apliecināja arī tāllēkšanā, kur ieņēma trīs no pirmajām četrām vietām.

Fināls 400 metru skrējienā

Ātrākais 400 metru skrējienā bija 21 gadu vecais jamaikietis Antonio Vatsons, finišējot pēc 44,22 sekundēm. Sudraba medaļu nopelnīja brits Metjū Hadsons-Smits (44,31), bet bronzas godalgu nodrošināja ASV sprinteris Kvinsijs Hols (44,37).

Fināls 100 metru barjerskrējienā

Pēc astoņu gadu pauzes pasaules čempiones titulu 100 metru barjerskrējienā atguva Jamaikas vieglatlēte Daniela Viljamsa, finišējot pēc 12,43 sekundēm. Par sudraba laureāti kļuva vienu sekundes simtdaļu lēnākā olimpiskā čempione puertorikāniete Žasmina Kamačo-Kvinna, bet bronzu nopelnīja Tokijas olimpiskā vicečempione ASV barjersprintere Kendra Harisone (12,46).

Fināls 400 metru barjerskrējienā

Savukārt 400 metru barjerskrējienā pirmo pasaules čempiones titulu ar zelta vērtu rezultātu 51,70 sekundes izcīnīja Nīderlandes vieglatlēte Femke Bola. Sudraba medaļniece ASV barjerskrējēja Šamīra Litla atpalika 1,10 sekundes, bet bronzu nopelnīja vēl vienu sekundes simtdaļu lēnākā jamaikiete Rašela Kleitone.

Tāllēkšanā pēdējā mēģinājumā zelta medaļu nodrošināja olimpiskais čempions grieķis Miltiadis Tentoglu ar rezultātu 8,52 metri.

Miltiada Tentoglu uzvaras lēciens

Pirms pēdējās lēcienu sērijas vadībā bijušais 22 gadus vecais Jamaikas vieglatlēts Veins Pinoks karjerā pirmo medaļu augstākā līmeņa sacensībās nodrošināja ar sasniegtiem 8,50 metriem. Bronzu ar rezultātu 8,27 metri nopelnīja vēl viens jamaikietis Tadžejs Geils, kuram godalgu nodrošināja otrais labākais lēciens konkurencē ar savu tautieti Keriju Makleodu.

Kanādas vieglatlēti Budapeštā ieguva abas augstākā kaluma medaļas vesera mešanā - sievietēm Kemrina Rodžersa triumfēja ar rezultātu 77,22 metri, bet iepriekš vīriešu konkurencē nepārspēts palika Ītans Kacbergs. Dāmām sudrabu un bronzu sadalīja amerikānietes Džeinija Kasanavoida (76,36 metri) un Deanna Praisa (75,41 metrs).

Rīta cēlienā ceturtdien vienīgais no Latvijas sportistiem startēja soļotājs Arnis Rumbenieks, kurš ierindojās 32. vietā 35 kilometru distancē, bet uzvarēja spānis Alvaro Martins.

Pasaules čempionāts Ungārijas galvaspilsētā ilgs līdz svētdienai, 27. augustam.