Švionteka un Žabēra pirmoreiz sasniedz ASV atklātā tenisa čempionāta finālu

Pasaules ranga līdere Polijas tenisiste Iga Švionteka un tunisiete Onsa Žabēra ceturtdien uzvarēja ASV atklātā čempionāta pusfinālos un sezonā pēdējā "Grand Slam" turnīrā tiksies titula mačā, liecina rīkotāju informācija.

Švionteka pēc neveiksmīga spēles sākuma trīs setos ar 3-6, 6-1, 6-4 pārspēja Arinu Sabaļenku, savukārt pirmā afrikāniete ASV atklātā čempionāta pusfinālā Žabēra ar 6-1, 6-3 bija pārāka par Francijas tenisisti Karolīnu Garsiju, kam pārtrūka 13 uzvarētu spēļu sērija.

Par izšķirošu pavērsienu Švionteka nosauca izmantoto tualetes pārtraukumu pēc zaudētā pirmā seta, kas viņai palīdzējis pārdomāt, kā izmainīt spēli un atrisināt problēmas.

ASV atklātā čempionāta finālā iepriekš ne reizi nav spēlējušas ne Polijas, nedz Āfrikas valstu tenisistes. Švionteka un pasaules piektā rakete Žabēra iepriekš ir tikušās četras reizes, panākumus dalot uz pusēm, tostarp arī spēlēs uz cietā seguma katrai pretendentei ir pa vienai uzvarai.

Piektdien Ņujorkā kļūs zināmi finālisti vīriešiem. Mājinieks Fransess Tiafo tiksies ar spāni Karlosu Alkarasu, bet  norvēģa Kaspera Rūda pretinieks būs Karens Hačanovs.

Turnīrs ar 60 miljonu dolāru balvu fondu Ņujorkā cietā seguma laukumos noslēgsies ar vīriešu finālu 11. septembrī.