Austrālijas tenisists Kiris uzveic ASV atklātā čempionāta galveno favorītu Medvedevu

Austrālietis Niks Kiris svētdien ASV atklātā čempionāta astotdaļfinālā sev ierasti sarežģītā spēlē četros setos ar ar 7-6 (13-11), 3-6, 6-3, 6-2 uzvarēja līdzšinējo titula īpašnieku un pasaules ranga līderi Daniilu Medvedevu, kurš sezonā pēdējā "Grand Slam" turnīrā bija izlikts ar pirmo numuru, liecina rīkotāju informācija.

Pirmajā setā uzvarētāja noteikšanai izspēlēja 24 taibreika punktus, līdz pārāks bija Kiris. Medvedevs revanšējās otrajā setā, tomēr austrālietis turpināja veiksmīgāk un nodrošināja uzvaru mačā.

Medvedeva un Kira spēles epizodes

Kiris arī šoreiz apliecināja, ka viņam ir raksturīga nesavaldīga uzvedība. Trešajā setā viņš uzvarētā situācijā praktiski jau bija nodrošinājis breikbumbu, kad bumbiņa no Medvedeva raketes uzšāvās augstu gaisā un nepārlidoja pāri tīklam, taču austrālietis pretēji noteikumiem piesteidzās klāt pretinieka laukuma pusē un aizsita bumbiņu prom. Kirim bija arī iebildumi pret tiesnesi par viņa servēm atvēlētā laika uzskaitē.

Niks Kiris par uzvaru spēlē pret Daniilu Medvedevu
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Tomēr Kiris saglabā izredzes otrajā "Grand Slam" turnīrā pēc kārtas spēlēt finālā - jūlijā Novaks Džokovičs viņu pieveica titula mačā Vimbldonā.

Kirim nākamais pretinieks būs Karens Hačanovs, kurš piecu setu duelī ar 4-6, 6-3, 6-1, 4-6, 6-3 pārspēja ar trešo numuru izlikto spāni Pablo Karenju-Bustu. Vēl vienā ceturtdaļfināla mačā norvēģa Kaspera Rūda pretinieks būs Itālijas tenisists Mateo Beretīni.

Savukārt Medvedevam netikšana turnīra astoņu spēcīgāko dalībnieku vidū maksās reitinga līdera troņa zaudēšanu.

Pirmie divi ceturtdaļfināla pāri svētdien kļuva zināmi arī sievietēm - tunistes Onsas Žabēras pretiniece būs Austrālijas spēlētāja Ajla Tomljanoviča, bet mājiniece Koko Gofa dosies laukumā pret francūzieti Karolīnu Garsiju.

Turnīrs ar 60 miljonu dolāru balvu fondu Ņujorkā cietā seguma laukumos ilgs līdz 11. septembrim.