ASV atklātajā tenisa čempionātā sievietēm un vīriešiem noskaidroti pirmie pusfinālisti

ASV atklātajā tenisa čempionātā pēc otrdien Ņujorkā aizvadītajām spēlēm kļuva zināmi pirmie pusfinālisti sieviešu un vīriešu vienspēļu turnīrā, liecina organizatoru informācija.

Sievietēm četru spēcīgāko dalībnieču vidū iekļuva tunisiete Onsa Žabēra, kura ar 6-4, 7-6 (7-4) pārspēja Austrālijas tenisisti Ajlu Tomljanoviču un kļuva par pirmo Āfrikas spēlētāju, kam ASV atklātajā čempionātā izdevies sasniegt pusfinālu. Žabēras pretiniece cīņā par vietu finālā būs francūziete Karolīna Garsija pēc uzvaras 6-3, 6-4 pār mājinieci Koko Gofu.

Pēdējos ceturtdaļfinālos trešdien pasaules ranga līdere poliete Iga Švionteka tiksies ar ASV spēlētāju Džesiku Pegulu, savukārt čehietes Karolīnas Plīškovas pretiniece būs Arina Sabaļenka.

Tikmēr vīriešiem ar piekto numuru izliktais norvēģis Kaspers Rūds ceturtdaļfinālā uzveica Itālijas tenisistu Mateo Beretīni – 6-1, 6-4, 7-6 (7-4). Rūda sāncensis pusfinālā būs Karens Hačanovs, kurš piecos setos jau pēc pusnakts pārspēja Vimbldonas finālistu austrālieti Niku Kiri – 7-5, 4-6, 7-5, 6-7 (3-7), 6-4.

Ja 23 gadus vecais Rūds sasniegs finālu, viņš saglabās iespēju kļūt par pasaules ranga līderi, bet otro pozīciju nākamajā reitingā viņš jau ir nodrošinājis.

Atlikušajos ceturtdaļfinālos spānis Karloss Alkarass spēlēs pret Itālijas tenisistu Janiku Sineru, bet Andreja Rubļova pretinieks būs mājinieks Fransess Tiafo.

Jauktajās dubultspēlēs trešdien ceturtdaļfināla spēle paredzēta Latvijas tenisistei Aļonai Ostapenko duetā ar spāni Davidu Vegu-Ernandesu, kam jātiekas ar amerikāņiem Keitiju Makneiliju un Viljamu Blumbergu.

Turnīrs ar 60 miljonu dolāru balvu fondu Ņujorkā cietā seguma laukumos ilgs līdz 11. septembrim.