Polijas tenisiste Švionteka triumfē ASV atklātajā čempionātā

Pasaules ranga līdere Polijas tenisiste Iga Švionteka sestdien ASV atklātā čempionāta finālā ar 6-2, 7-6 (7-5) uzveica tunisieti Onsu Žabēru un trešo reizi karjerā triumfēja "Grand Slam" līmeņa turnīrā, liecina rīkotāju informācija.

Švionteka šosezon uzvarēja arī Francijas atklātajā čempionātā, kur pirmoreiz viņa titulu izcīnīja 2020.gadā.

Savukārt Žabēra otro reizi sezonā zaudēja "Grand Slam" turnīra finālā - jūlijā viņa palika soli no titula Vimbldonas čempionātā. Tomēr fināla sasniegšana Ņujorkā ļaus Žabērai atgriezties tenisa ranga vicelīderes pozīcijā, kas ir reitingā viņas labākais sasniegums.

Tikmēr 21 gadu vecā Švionteka apliecināja, ka ir patlaban dāmu tenisā pārliecinoši labākā spēlētāja. Iepriekš sezonā viņai bija pa spēkam 37 uzvarētu spēļu un sešu titulu sērija, kas ilga arī Francijas atklātajā čempionātā.

Pēc uzvaras Ņujorkā poliete atzina, ka neko daudz no sevis nebija gaidījusi, jo pirms turnīra bija izaicinošs laika posms.

Finālā vīriešiem svētdien tiksies Spānijas tenisists Karloss Alkarass un norvēģis Kaspers Rūds, uzvarētājam nodrošinot arī reitinga līdera godu.