Olimpiskā kompromisa lēmumu par Krievijas sportistiem gan kritizē, gan atbalsta

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmums diskvalificēt Krievijas delegāciju no Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm bija pareizs. Tas paredz, ka Krievijas komandu sacensībās neredzēsim, bet atsevišķus krievu sportistus gan. Atrodot kompromisa variantus, kā "tīriem" krievu sportistiem atļaut startēt, SOK vadība izvairīsies no milzum daudz tiesas prāvām un, iespējams, nezaudēs naudu, ko Krievijas mediji samaksājuši par olimpisko spēļu translēšanu.

Taču jaunievedums "olimpiskie sportisti no Krievijas", kā dēvēs neitrālos atlētus, mulsina daudzus un liek domāt, ka SOK nav parādījusi spēcīgu mugurkaulu.

Arī Vācijas sabiedriskā medija ARD žurnālists Hajo Zepelts, kurš savās dokumentālajās filmās atmaskojis Krievijas dopinga sistēmu, uzskata, ka sods ir pārāk maigs. Viņaprāt, "olimpiskie sportisti no Krievijas" praktiski varētu nozīmēt, ka pa sētas durvīm Krievijai tomēr ir nodrošināta dalība olimpiskajās spēlēs, neraugoties uz dopinga sistēmu, kas valstī tika īstenota. 

Ja līdzīgi kā 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs arī Phjončhanā startēs apmēram 170 Krievijas sportistu, tad būs jājautā, vai tiešām ir piespriests pienācīgs sods, uzsvēra Zepelts.

Plašu starptautisku rezonansi savulaik izraisīja ARD 2014.gada beigās parādītā Zepelta dokumentālā filma, kurā liecinieki stāstīja par dopinga sistēmu Krievijas vieglatlētikā un citos sporta veidos. Zepeltam pašlaik ir privāta apsardze un vācietim nepārtraukti jāuzmanās - Krievijas valsts kanāli pētniecisko žurnālistu provocē ik uz soļa. Tikmēr paši Krievijas valsts mediji komentārus par SOK lēmumu nesniedz - te vajagot atļauju no priekšniecības...

Krievijas interneta medija championat.com sporta apskatnieks Aleksandrs Kruglovs SOK lēmumā saskata strīdīgus momentus, jo pozitīvas dopinga analīzes daudziem izraisījis meldonijs, kura iekļaušana aizliegto vielu sarakstā nebija pienācīgi sagatavota. Tomēr SOK izpildkomitejas lēmumu Kruglovs uzskata par kompromisu, ko varētu pieņemt abas puses.  Viņš cer, ka uz Phjončhanu no Krievijas varēs doties apmēram 100 dalībnieku, bet daži krievu sportisti ar diskvalifikāciju nav samierinājušies un to apstrīdēs.

Tikmēr Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Aleksandrs Zubkovs, kurš par dopingu šķīrās no divām Soču olimpiādes medaļām, pēc SOK lēmuma žurnālistiem Lozannā stāstīja, ka ārvalstu sportisti tagad vairāk nodarbojas ar politiku un spēlē uz publiku. 

Jau vēstīts, ka SOK izpildkomiteja otrdien par dopinga pārkāpumiem uz nenoteiktu laiku diskvalificēja Krievijas Olimpisko komiteju, bet Krievijas sportisti, kas nav pieļāvuši dopinga pārkāpumus, 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs varēs startēt kā neitrāli atlēti zem SOK karoga. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti