SOK lēmumu Krievijā sagaidīja ar atvieglotu nopūtu, bet izvēlētais risinājums joprojām tiek arī kritizēts, jo neļaus startēt tiem, kas jau izcietuši sodu par dopingu. Komentētāji uzskata, ka sodu jau izcietušie sportisti tādējādi tiek sodīti vēlreiz.
Maskavā SOK lēmumu uzskata arī par zināmā mērā gļēvulīgu, uzveļot atbildību starptautiskajām sporta veidu federācijām. Krievijā pašlaik ļoti uzmanīgi seko, kuras federācijas jau atļāvušas Krievijas sportistiem startēt Rio, kuras - vēl ne.
Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko, kurš pieminēts dopinga skandālā un pozitīvo analīžu slēpšanā, pateicies par SOK lēmumu, taču par nepietiekamu informāciju lēmuma pieņemšanā un Krievijas pārstāvju neuzklausīšanu kritizēja Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) ziņojumu, kurā atklāta valsts struktūru loma dopinga kultūrā Krievijas sportā. SOK lēmums arī liegs Mutko saņemt akreditāciju Rio olimpiskajās spēlēs.
Sportistu izredzes pārstāvēt savu valsti olimpiskajās spēlēs Krievijā joprojām ir notikums numur viens, un droši vien tāds arī paliks līdz spēļu sākumam. Mutko jau pavēstījis, ka lielākā daļa sportistu olimpiskajam startam, visticamāk, tiks pielaisti.
Tikmēr līdzjutējos līdzās eiforijai vērojams kareivīgums, ka olimpiskajam startam pielaistajiem sportistiem ar medaļām jāpierāda Krievijas izcilība par spīti pasaules kritikai.