Teksta tiešraide: Somija-Latvija 5:1 (spēle galā)

Otrā no divām Latvijas izlases pārbaudes spēlēm ar Somiju pirms pasaules čempionāta Minskā.

Latvijas izlases sastāvs:

Vārtos: #33 Jānis Kalniņš; rezervē: #1 Rihards Cimermanis.

Aizsargi: #2 Rodrigo Laviņš, #3 Jānis Jaks, #6 Agris Saviels, #13 Guntis Galviņš, #14 Jēkabs Rēdlihs, #22 Mārtiņš Gipters, #77 Mārtiņš Porejs, #88 Maksims Širokovs;

Uzbrucēji: #17 Aleksejs Širokovs, #18 Artūrs Ozoliņš, #22 Artūrs Kuzmenkovs, #25 Andris Džeriņš, #40 Miks Lipsbergs, #51 Edgars Kļaviņš, #59 Edijs Brahmanis, #60 Juris Štāls, #71 Roberts Bukarts, #73 Gunārs Skvorcovs, #91 Roberts Jekimovs, #95 Juris Upītis, #96 Māris Bičevskis.

Spēles pirmajās minūtēs iniciatīva pieder somiem. Spēles raksturs gluži kā vakar.

TV translācijā no Kuopio pilsētas bieži traucējumi.

Pirmajā mača pusē noraidīts bija Jēkabs Rēdlihs, bet mūsējie mazākumu izturēja. Liels nopelns vārtsargam Jānim Kalniņam. Šodien Jānis vārtos jūtas jau daudz omulīgāk un darbojas pārliecinoši.

Somiem šodienas cīņā vārtos stājies 18 gadus jaunais talants Juse Saross.

Metienu attiecība pēc 1.trešdaļas 15:4 par labu somiem. Šajā ziņā redzami uzlabojumi, jo vakar visas spēles laikā izdarījām vien 6 metienus.

Somi atkal sāk aktīvi, slikti nospēlējam vārtu priekšā, bet pretinieku metienu tver Kalniņš.

Somi labi izvietojas zonā, viņiem ievērojams pārsvars joprojām, kaut gan mūsējie otro trešdaļu sākuši krietni aktīvāk. Kalniņš ar kājsargu atvaira Tupurainena metienu, taču mirkli vēlāk soms Lahti ir precīzs.

Edijs Brahmanis noraidīts uz divām minūtēm. Traktējums - par rupjību.

Pretinieks vienkārši apspēlē Agri Savielu, Kalniņš glābj komandu no vēl viena vārtu zaudējuma.

Mazākums izturēts.

Atkal tiek apspēlēts Saviels, Savinainens skaisti apspēlē Kalniņu un dubulto mājinieku pārsvaru uz tablo.

Juris Štāls saņem divu minūšu sodu par turēšanu ar nūju.

Somijas izlases spēlētājs met Kalniņam virs pleca, taču pāri vārtiem. Mazākums izturēts!

Mūsējie pēc ilgāka laika patraucē arī mājinieku vārtsargu - vieglu metienu izdara Juris Upītis.

Aleksejs Širokovs pārtver ripu savā zonā un dodas izgājienā viens pret somu vārtsargu - Aleksejs ir precīzs!

Trešdaļā atlikušas mazāk kā divas minūtes. Atkal esam mazākumā.

Mazākums izturēts, Kalniņš tver ripu līdz ar noraidītā spēlētāja Māra Bičevska došanos laukumā.

Trešdaļa galā. Līdz šim labākais mūsu izlasē šodien viennozīmīgi Kalniņš.

Sākusies pēdējā trešdaļa, kuras ievadā jau zaudējam ripu uz savas zilās līnijas.

Neliela saķeršanās starp Salinenu un Bičevski. Abpusējs noraidījums. Komandas turpina spēlēt vienādos, nepilnos skaitliskos sastāvos.

Kīskinens no tuvas distances pārspēj Kalniņu -  3:1.

Tupurainens gūst vēl vienus vārtus. Ļoti pavirši un pasīvi nospēlēja mūsu laukuma spēlētāji, it īpaši Edijs Brahmanis.

Iespējams, ka somi panākuši lūzumu spēlē un jau nosvēruši svaru kausus sev par labu.

Vēl trešdaļā atlikušas 12 minūtes. Spēles raksturs nav mainījies.

Štāls met no nūjas neērtās puses, taču nesekmīgi. Pirmo reizi mača gaitā izdodas uz ilgāku laiku nostāties pretinieku zonā uz izveidot bīstamu momentu.

Peteri Virtanens pielabo Mantilas metienu un panāk rezultātu, ar kādu vakar beidzās pirmais mačs. Atkal vārtus "atveda" viss mūsu piecinieks - pasīva darbība un kļūdas pozīcijas izvēlē.

Kurioza epizode - ripa uzlido augstu gaisā un skar videokubu.

Spēle noslēgusies ar tādu pašu rezultātu kā vakar. Ne tie veiksmīgākie mači Latvijas izlases laukuma spēlētājiem.

Par labāko Latvijas izlasē atzīts kapteinis Rodrigo Laviņš.