Teksta tiešraide: Latvija-Šveice 3:1 (spēle galā)

Olimpisko spēļu hokeja turnīra izslēgšanas mačs starp Latvijas un Šveices izlasēm par vietu ceturtdaļfinālā.

Spēle vēl nav sākusies. Rit iesildīšanās.

Laukuma spēlētāji iesildās paši un palīdz to darīt arī Edgaram Masaļskim. Šovakar mūsu izlase atkal baltajās formās - gluži kā pirmajā mačā ar šveiciešiem.

Pirmie divi uzbrucēju virknējumi šovakar nemainīgi, arī aizsargu pāros izmaiņu nav. Trešajā maiņā centrā Pavlovs ar malējiem Mārtiņu Cipuli un Ronaldu Ķēniņu. Ceturtajā šovakar Herberts Vassiļjevs kopā ar Kobu Jasu un Miku Indraši.

Jass mača pieteikumā ierakstīts kā centra uzbrucējs.

Tiesneši un abas komandas izslido laukumā. Līdz spēles sākumam divas minūtes.

Mūsējiem spēli uzsāk aizsargi kulda un Bārtulis, kā arī Girgensona trio.

Spēle sākusies!

Šveicieši pretuzbrukumā izspēlē līdz netraucētam metienam no vārtu priekšas.

Mūsējie mazākumā. Par pārkāpumu pret pretinieku, kuram nebija ripas, noraidīts Koba Jass.

Lieliska Šveices izlases izspēle, izvirzot uzbrucēju uz tālo vārtu stabu - Masaļskis paspēj pārvietoties un tver ripu.

Mazākums izturēts. Iniciatīva joprojām šveiciešiem. Mēs vēl neesam izveidojuši nevienu bīstamu vārtu gūšanas momentu.

Pretinieku ciešā spēle vidusszonā Latvijai sagādā nopietnas problēmas. Bieži ļaujam pretniekiem izslidot bīstamos pretuzbrukumos ar skaitlisku spēlētāju pārsvaru.

Daugaviņš pa labo malu ieslido pretinieku zonā, atdod piespēli Bārtulim uz zilo līniju un aizsargs nekļūdās - 1:0! Lieliski vārtu priekšā nospēlēja Mārtiņš Karsums.

Pēc gūtajiem vārtiem aktivizējušies Latvijas hokejisti. TRezultatīva piespēle Bārtuļa vārtos arī Girgensonam.

Latvijai pirmā iespēja spēlēt vairākumā. Vairākumu mums nopelna Girgensons.

Vairākums izmantots!!! 2:0! Dārziņš ar filigrānu metienu gandrīz no nulles leņķa otro reizi pārspēj Hilleru. Rezultatīva piespēle arī Miķelim Rēdliham.

Ar sešiem metieniem esam guvuši divus vārtus. Lielisks realizācijas procents!

Skan trešdaļas beigu sirēna. Pārtraukumā mūsējie dodas ļoti labā noskaņojumā.

Metieni: 9:11 joprojām par labu pretiniekiem.

Pirmajā trešdaļā mūsējo rindās, gluži kā iepriekšējās cīņās, lielākais spēles laiks šodienas pirmo vārtu autoram Bārtulim.

Komandas atgriežas laukumā. Līdz otrās trešdaļas sākumam viena minūte.

Abas izlses trešdaļas ievadā apmainās abpusējiem bīstamiem uzbrukumiem. Latvijas izlases treneri izvēlas paņemt pusminūtes pārtraukumu, jo šveicieši acīmredzami aktivizējuešies.

Masaļskis izglābj komandu no droša vārtu zaudējuma, tverot ripu ķērājcimdā.

Metienu attiecība otrās trešdaļas vidū 13:17 pretinieku labā.

Pretuzbrukumā trijatā pret diviem pretiniekiem izdarām metienu, taču to tver Hillers.

Arēnā skatītāji taisa vilni, mūsējie spēlē kā otrais numurs, atdodot pretiniekiem iniciatīvu un dodoties bīstamos pretuzbrukumos.

Ar Mārtiņa Cipuļa līdzdalību Latvija izveido divas bīstamas situācijas pretinieku vārtu priekšā, precīzi spēlē Hillers.

Šveicei tomēr izdodas pārspēt Masaļski, to paveic Martins Pluss.

Neatļauti kavēts Sprukts, Latvija spēlē skaitliskajā vairākumā.

Vairākuma izspēlē Freibergs zaudē ripu, taču nākamajā nomaiņa uz ledus atrgriežas Karsums, kurš iepriekš guva nelielu savainojumu. Mārtiņam viss kārtībā.

Šveice spēlē pilnā sastāvā.

Trešdaļas beigās mūsējie izskatās manāmi noguruši. Mazinās piespēļu precizitāte un ātrums uz ledus.

Kopumā divās trešdaļas visvairāk laika uz ledus pavadījis kapteinis Ozoliņš - 15 minūtes un divas sekundes!

Sākusies noslēdzošā trešdaļa. Mūsējiem jau ierasti laukumā Girgensona trijnieks.

Ķēniņš izdara metienu pa vārtiem, taču noslēguma fāzē vārtu priekšā nav neviena, lai ripu precīzi traidītu tīklā.

Mūsējie joprojām spēlē kā otrais numurs - pacietīgi aizsargājamies un skrienam pretuzbrukumos.

11:28 atlicis pamatlaikā. Nervu un aukstasinības spēle. Nedrīkstam kļūdīties!

Temps pierimis, abas komandas spēlē piesardzīgi, lieki neriskējot. Kanādieši tribīnēs jau vēro savus nākamos pretiniekus.

Dārziņš nopelna iemetienu pie pretinieku vārtiem. Jāspēlē vēl 7:54.

Mača pamatlaika pēdējās piecas minūtes. Mūsējiem arvien biežāk laukumā Sprukta un Girgensona trijnieki.

Latvija spēlē uz rezultāta noturēšanu. Pretuzbrukums trijatā pret vienu pretinieku, bet ripa vārtu līniju nešķērso.