Šveices hokejisti pirms spēles pret Latviju izcīna pirmo uzvaru

Trijās spēlēs pirmo uzvaru pasaules čempionātā otrdien Maskavā izcīnīja Šveices valstsvienība, kas pagarinājumā ar 3:2 uzveica Dānijas izlasi, liecina organizatoru informācija. Nākamā spēle šveiciešiem būs trešdien pret Latvijas hokejistiem.

(papildināts pēc visu dienas spēļu noslēguma)
No zaudējuma pamatlaikā Šveices izlase izglābās divas minūtes pirms trešā perioda beigām ar Nino Nīderreitera precīzu metienu. Savukārt pagarinājuma pēdējā minūtē uzvaru nodrošināja Eriks Blūms.

Vēlāk otrdien Latvijas pārstāvētajā grupā Norvēģijas izlase ar 4:2 uzveica Kazahstānu. Turpretim Sanktpēterburgā dienas pirmajā mačā Vācija ar 5:1 sagādāja pirmo zaudējumu slovākiem, bet dienas otrajā spēlē Francijas izlase ar 6:2 bija pārāka par ungāriem.

Līdzšinējās spēlēs Latvijas izlase pēc pamatlaika zaudēja Zviedrijai (1:2) un Čehijai (3:4), kā arī pirmdien palika tukšā pret Krieviju (0:4). Savukārt šveicieši pēc pamatlaika piekāpās Kazahstānai (2:3) un Norvēģijai (3:4). Turnīra tabulā Šveice ar četriem punktiem pakāpās uz 5.vietu un apsteidza dāņus. Latvijas izlases rēķinā ir divi punkti un vieta A apakšgrupas lejasdaļā.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei vēl būs jāspēlē piektdien pret Dāniju un sestdien pret Kazahstānu, kā arī 17.maijā jātiekas ar Norvēģiju. Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija. Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas.