Noskaidroti olimpiskā hokeja turnīra ceturtdaļfināla pāri

Latvijas uzvara pār Šveici sniegs iespēju ceturtdaļfinālā mēģināt apspēlēt iepriekšējos olimpiskos čempionus kanādiešus, tikmēr krieviem nāksies spēlēt pret Somiju, Slovēnijai pret Zviedriju, bet Čehijai - pret ASV.

Slovēnija pārliecinoši uzvarēja Austriju ar rezultātu 4 pret 0. Olimpisko spēļu debitantes Slovēnijas vārtsargs Roberts Kristians apturēja visus 30 austriešu metienus. Rezultāts labi atspoguļoja spēles gaitu – jau pirmajā periodā rezultatīvs bija „Los Angeles Kings” spēlētājs Anze Kopitars, kam sekoja precīzs Jana Urbana Metiens, Otrā perioda sākuma aizsargs Sabahudins Kovačevičs pārsvaru palielināja vēl vairāk, bet punktu Austrijas cerībām pielika Jans Mursaks, raidot ripu tukšos vārtos. Slovēnijai ceturtdaļfinālā pretī stāsies pasaules čempioni zviedri.

Tikmēr Krievijas spēlē pret Norvēģiju galvenais varonis bija Aleksandrs Radulovs, kuram iepriekš cīņā ar ASV nepaveicās pēcspēles bullīšos, atnesot komandai zaudējumu. Viņš guva divus vārtus un vienu rezultatīvu piespēli, pārliecinoši ļaujot komandai uzvarēt ar rezultātu 4:0. Pusfinālā Krievija tiksies ar Somiju.

Līdz ar Latviju, Slovēniju un Krieviju iespēju spēlēt ceturtdaļfinālā izcīnīna arī Čehijas komanda, kas ar rezultātu 5:3 pārspēja kaimiņus slovākus. Jau pirmajā trešdaļā čehi radīja trīs vārtu pārsvaru, pateicoties precīzajiem Aleša Hemskija, Romāna Červenkas un Davida Krejči metieniem, bet otrās trešdaļas beigās Červenka iemeta vēl vienus vārtus. Slovāki gandrīz gan atspēlējās – divreiz rezultatīvs bija Marians Hosa, bet vienu reizi Tomāšs Surovijs. Izlīdzināt rezultātu čehi tomēr neļāva - Tomāšs Plekanecs raidīja ripu tukšos vārtos. Čehija ceturtdaļfinālā spēlēs ar ASV izlasi.