Latvijas hokejistu nākamie pretinieki čehi atstāj sausā Krieviju

Latvijas izlases nākamie pretinieki Čehijas hokejisti piektdien pasaules čempionātā Maskavā ar 3:0 grupas spēlē uzvarēja mājinieci Krieviju, ko vada galvenais treneris Oļegs Znaroks un viņa palīgs Harijs Vītoliņš, liecina organizatoru informācija. Latvijas un Čehijas spēle paredzēta sestdien plkst. 20.15.

Čehijas izlase katrā trešdaļā guva pa vieniem vārtiem, izceļoties Tomāšam Kundrātekam, Romanam Červenkam un Mihalam Birneram, bet vārtos uzvarētājiem nepārspēts palika 25 metienu atvairījušais Dominiks Furhs. Pēdējo ripu Birners priekšpēdējā minūtē iemeta tukšos Krievijas vārtos.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienība pirmajā spēlē pasaules čempionātā ar 1:2 pagarinājumā zaudēja Zviedrijas hokejistiem.

Savukārt B grupas spēlēs Sanktpēterburgā uzvaras guva Kanāda un Somija. Pašreizējie čempioni kanādieši ar 5:1 pārspēja ASV izlasi, turpretim somi ar 6:2 bija pārāki par Baltkrievijas valstsvienību.

Latvijas hokejisti grupas kārtas turpinājumā spēlēs sestdien pret Čehiju un pirmdien pret Krieviju, kā arī dosies laukumā pret Šveici (11.maijā), Dāniju (13.maijā), Kazahstānu (14.maijā) un Norvēģiju (17.maijā). Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlēs Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija.

Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas, tādējādi Latvijas Hokeja federācijas izvirzītā mērķa sasniegšanai, čempionātā ierindoties ne zemāk kā 10.vietā, Latvijas hokejistiem grupā būs jābūt vismaz piektajiem.