Pārbaudes spēle hokejā Latvija-Kazahstāna. Intervija ar Kārli Čuksti
Pārbaudes spēle hokejā Latvija-Kazahstāna. Intervija ar Elvi Merzļikinu

Pārbaudes spēles hokejā Latvija-Kazahstāna epizodes

Latvijas hokejisti ar drošu uzvaru noslēdz gatavošanos pasaules čempionātam. Spilgtākie mirkļi

Latvijas hokeja izlase pirmdien "Arēnā Rīga" ar 5:1 pārspēja Kazahstānas valstsvienību pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta. Tāpat kā abu komandu cīņā dienu iepriekš mājiniekiem izdevās iespaidīgs spēles sākums, kas pavēra ceļu uz uzvaru un deva pozitīvu noskaņojumu pirms ceļa uz čempionātu Somijā.

Vārtus laukuma saimniekiem pirmajā trešdaļā guva Roberts Bukarts, Artūrs Kulda un Renārs Krastenbergs, panākot 3:0. Kazahi otrā perioda sākumā rezultāta starpību samazināja, bet trīs vārtu pārsvaru atjaunoja Mārtiņš Dzierkals. Ar piekto vārtu guvumu uzvaru trešajā periodā nostiprināja Rodrigo Ābols. Par labāko uzvarētāju sastāvā nosauca vārtsargu Elvi Merzļikinu, kurš atvairīja 21 metienu.

Intervija ar Elvi Merzļikinu

Pēc uzvaras Merzļikins intervijā Latvijas Televīzijā priecājās par komandas uzvaru un piebilda, ka pašam pēc NHL sezonas vēl jāpierod pie lielāka laukuma un jāturpina strādāt.

Roberts Bukarts gūst pirmos vārtus

Mājiniekiem jau otrajā minūtē izdevās realizēt skaitlisko vairākumu - Roberts Bukarts ar metienu vārtu augšējā stūrī pārspēja viesu vārtsargu Iļju Rumjancevu.

Artūrs Kulda divkāršo Latvijas pārsvaru

Savukārt Kulda ar patālu un precīzu plaukstas metienu pirmās trešdaļas vidū panāca 2:0 pārsvaru. Tobrīd katrā komandā uz ledus bija četri laukuma spēlētāji, un Latvijas izlase prasmīgāk izmantoja brīvāko platību. Latvijas izlases vārtos pāris epizodēs Nacionālās hokeja līgas (NHL) līmeņa meistarību apliecināja Merzļikins.

Renārs Krastenbergs iemet trešos vārtus

Ātrā uzbrukumā teicams metiens vārtu tuvajā stūrī izdevās Krastenbergam un trīs minūtes pirms pārtraukuma rezultāts kļuva 3:0.

Saruna ar Renāru Krastenbergu

Krastenbergs pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā uzteica komandu par labu spēles sākumu un izmantotām vārtu gūšanas iespējām. Viņš uzsvēra, ka komanda piestrādā, lai jau pirmajās minūtēs būtu maksimāli koncentrējusies cīņai. Krastenbergs atzina, ka nav viegli spēlēt divas dienas pēc kārtas, bet fiziski viņš jūtas labi.

Kazahstānas izlase gūst savus pirmos vārtus

Otrā perioda sākumā Kazahstānas izlase ātri vienus vārtus atguva - vairākumā Merzļikinu pārspēja Ņikita Mihailis.

Mārtiņš Dzierkals iemet Latvijas ceturtos vārtus

Toties Dzierkals apliecināja lieliskas prasmes, apslidojot vārtus un paspējot raidīt ripu Rumjanceva vārtos, panākot 4:1. Abas komandas pelnīja daudz noraidījumu, kas raisīja papildu slodzi un spriedzi vārtsargiem.

Saruna ar Rodrigo Ābolu

Uzbrucējs Rodrigo Ābols pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai mazliet pieklibo spēles disciplīna, un rezultāts ir mazliet labvēlīgāks nekā spēles ritējums otrajā trešdaļā. Ābols norādīja, ka vēl ir jāuzlabo sniegums vairākuma izspēlē.

Rodrigo Ābols gūst pēdējos vārtus

Pēdējā trešdaļā netrūka darba Merzļikinam, kurš nosargāja savu cietoksni neskartu, toties Ābols trīs minūtes pirms spēles beigām no vārtu priekšas iemeta piekto ripu. Epizode rezultatīvā vairākuma izspēlē Ābolam gan izvērtās arī neveiksmīga, jo mirkli iepriekš ripa viņam trāpīja pa seju, un uzbrucējs pēc vārtu guvuma devās uz ģērbtuvēm, kur gan ilgi neuzkavējās.

Pēcspēles metienu sērija

Neatkarīgi no mača iznākuma komandas pēc iepriekšējas vienošanās vēl nospēlēja pagarinājumu un izklaidēja skatītājus ar pēcspēles metienu sēriju. Pagarinājums noslēdzās bez vārtu guvuma, savukārt pēcspēles metienos ar 3:2 pārāka bija Kazahstānas izlase. Mājiniekiem precīzi meta Mārtiņš Dzierkals un Rodrigo Ābols.

Abu komandu iepriekšējā spēlē svētdien Latvijas izlase guva pārliecinošu uzvaru 5:0, lai gan vēl nebija spēcīgākajā sastāvā. Iepriekš četrās pārbaudes spēlēs izbraukumā Latvijas izlase dalīja panākumus uz pusēm ar frančiem un divreiz zaudēja Šveices valstsvienībai.

Uz pasaules čempionātu galvenā trenera Harija Vītoliņa vadītā Latvijas izlase dosies trešdien, bet valstsvienības sastāvu paredzēts nosaukt otrdien, 10.maijā.

Pasaules čempionāts risināsies no 13. līdz 29. maijam. Latvijas izlasei grupas kārtā Tamperē būs jātiekas ar ASV, Somijas, Norvēģijas, Čehijas, Austrijas, Lielbritānijas un Zviedrijas valstsvienībām.