Hokejs

Pasaules hokeja čempionāta spēle Latvija - Zviedrija. Intervija ar Hariju Vītoliņu pēc spēles

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Latvija-Zviedrija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Latvija - Zviedrija epizodes

Latvijas hokeja izlases cerības spēlē pret zviedriem sabrūk 26 sekundēs. Spilgtākie notikumi

Latvijas hokeja valstsvienība pēc neveiksmju sērijas spēles vidū sestdien Ostravā ar 2:7 piekāpās Zviedrijas izlasei, kas pasaules čempionāta grupas kārtā nav zaudējusi nevienu punktu. Latviešiem grupā ir atlikušas divas spēles, un cerības uz ceturtdaļfinālu vēl saglabājas.

Zviedri pirmajā trešdaļā ieguva divu vārtu pārsvaru, ko latvieši otrajā periodā likvidēja, bet līdz pēdējam pārtraukumam nonāca iedzinējos ar 2:6, turklāt trīs vārtus ielaižot 26 sekundēs. Vārtus Latvijai guva Kaspars Daugaviņš un Roberts Mamčics.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko spēlētāju mačā pret Zviedriju rezultāti

Zviedrijas izlase divu vārtu pārsvaru ieguva spēles pirmajās septiņās minūtēs.

Rezultātu atklāj Zviedrijas izlase

Rasmuss Dalīns ar spēcīgu šāvienu no iemetiena apļa vidus raidīja ripu Elvja Merzļikina sargātajos vārtos. Zviedriem uzbrukumā tobrīd bija lielāka rīcības brīvība, jo Markuss Komuls pazaudēja nūju, un devās pie apmales to pacelt.

Zviedrijas pārsvars sasniedz 2:0

Pāris minūtes vēlāk skandināvi dubultoja pārsvaru - Jūnasa Brodīna mestā ripa vārtu priekšā skāra spēlētāju un ielidoja tīklā. Iespējas bija arī Latvijas izlasei - Jānis Jaks trāpīja pa vārtu stabiņu, bet Eduards Tralmaks nesavaldīja ripu Filipa Gustavsona vārtu priekšā.

Kaspars Daugaviņš samazina rezultāta starpību

Latvijas izlase enerģijā spēja turēt līdzi zviedriem, un drīz pēc otrās trešdaļas sākuma Daugaviņš tika pie atlēkušās ripas, ko no paasa leņķa raidīja vārtos.

Latvija panāk izlīdzinājumu 2:2

Pēc pārdesmit sekundēm rezultāts kļuva neizšķirts, šoreiz rikošetam nostrādājot Latvijas izlases labā. Pēc Roberta Mamčica metiena ripu vārtos ar slidu ievirzīja Brodīns. Otrās trešdaļas vidū piecu minūšu sodu un noraidījumu līdz spēles beigām nopelnīja Dalīns par rupju uzbrukumu Haraldam Eglem pie apmales, bet skaitliskais vairākums palika nerealizēts.

Vēl rezultatīvāka sērija nekā latviešiem vārtu gūšanā izdevās Zviedrijai, pus minūtes laikā gūstot trīs vārtus.

Zviedri atgūst vadību

Fabians Zeterlunds ātrā izrāvienā aizsarga aizsegā precīzi meta vārtu tālajā stūrī.

Zviedrijas pārsvars sasniedz 4:2

Jau nākamajā uzbrukumā līdzīgā situācijā Zeterlunds vēlreiz pārspēja Merzļikinu.

Piektā ripa ielido Latvijas vārtos

Pagāja tikai deviņas sekundes, un Latvijas aizsardzība pajuka, Joelam Eriksonam Ekam panākot 5:2.

Zviedri gūst sestos vārtus

Neveiksmīgās sērijas Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pieprasīja pārtraukumu, bet drīz pēc tā tika zaudēti sestie vārti, zviedru uzbrukumu ar netraucētu un ilgi tēmētu metienu noslēdzot Markusam Petersonam.

Pēc sestās ielaistās ripas Merzļikinu vārtos aizstāja Ēriks Vītols, veiksmīgi iesaistoties spēlē, un vairākkārt glābjot komandu arī pēdējā trešdaļā.

Zviedrijas izlase gūst septītos vārtus

Vienīgos vārtus Vītols ielaida minūti pirms spēles beigām, Markusam Johansonam trāpot vārtu augšējā stūrī. Latvijas izlase tolaik spēlēja skaitliskajā vairākumā.

Teksta tiešraides arhīvs

Latvijas izlase čempionātu sāka ar uzvarām pagarinājumā pār Poliju un Franciju, kā arī pamatlaikā pārspēja Kazahstānas hokejistus, bet turpinājumā smagi zaudēja Vācijai. Savukārt zviedri iepriekš iekrāja uzvaras pār ASV, Polijas, Vācijas un Kazahstānas izlasēm.

TIEŠRAIŽU PIEEJAMĪBA

LSM.lv hokeja video tiešraides autortiesību noteikumu dēļ ir pieejamas Latvijas teritorijā.

Ja esat Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs un atrodaties kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, varat tiešraides skatīties portālā REplay.lv, autorizējoties ar eParaksts vai SMART-ID.

Grupas kārtas turpinājumā Latvijas hokejistus Ostravā vēl gaidīs cīņas svētdien pret Slovākiju un otrdien pret ASV izlasi. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki Čehijā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.