LBL bronzas godalgu sērijā "Ventspils" sakauj "Liepājas" basketbolistus

Latvijas un Vācijas hokeja izlasēm šodien ir brīvdiena

Latvijas hokejisti cieš smagu sakāvi pret Vāciju

Latvijas hokejisti cieš smagu sakāvi pret Vāciju, cerības vēl nezaudē. Spilgtākie mirkļi

Ar trim uzvarām pasaules čempionātu sākusī Latvijas valstsvienība trešdien Ostravā ar 1:8 smagi zaudēja Vācijas hokejistiem grupas kārtas spēlē, ciešot pēdējos gados smagāko sagrāvi.

Latvijas izlase pēc pirmā zaudējuma saglabā izredzes tikt ceturtdaļfinālā, bet grupas kārtas turpinājumā būs jārāda cita līmeņa hokejs pret grupas favorītiem. Nākamā spēle Latvijai būs sestdien pret Zviedriju.

Vārtus Latvijai otrās trešdaļas beigās guva Markuss Komuls, bet līdz tam pretinieki jau bija panākuši 7:0.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko spēlētāju mačā pret Vāciju rezultāti

Vācijas hokejistu aktivitāte uzbrukumā palīdzēja viņiem 6. minūtē izvirzīties vadībā.

Rezultātu atklāj Vācijas izlase

Pie vārtsarga Kristera Gudļevska atsistās ripas pirmais tika Dominiks Kahuns un ar otro mēģinājumu guva vārtus. Latvijai pēc pretinieku kļūdas bija laba iespēja ātri revanšēties, tomēr Rihards Bukarts un Miks Indrašis tuvā distancē līdz metienam pa vārtiem netika.

Vācieši gūst otros vārtus

Gudļevskis vēl glāba pēc Niko Šturma izrāviena vienam pret vienu, bet uzbrukumā latviešiem neizdevās realizēt skaitlisko vairākumu. Turpretim Vācijas izlase savu vairākumu pārvērta vārtu guvumā – Kajs Vizmans vienatnē pa centru izlauzās līdz vārtiem un precīzi meta, necenšoties maksimāli pietuvoties vārtiem.

Vācijas pārsvars sasniedz 3:0

Neveiksmīgs Latvijas izlasei bija otrās trešdaļas sākums. Jau pirmajā minūtē pēc pārtraukuma Leonhards Fēderls uzbrukuma zonas vidū aizsarga aizsegā meta, un ripa ielidoja Gudļevska vārtos.

Ceturtā ripa ielido Latvijas vārtos

Līdzīgā situācijā pāris minūtes vēlāk ripu Gudļevskim caur padusi vārtos raidīja Pārkers Tuomi.

Vācija panāk jau 5:0

Gudļevski vārtos aizstāja Elvis Merzļikins, bet otrā trešdaļa vēl ne tuvu nebija pusē, kad Vācija, spēlējot vairākumā, nostiprinājās komfortablā 5:0 vadībā. Ripa pēc Džona Peterkas asa plaukstas metiena ielidoja vārtu tuvajā stūrī.

Vācieši iemet sestos vārtus

Centienos saasināt cīņas gaitu, Latvijas hokejisti sapelnīja noraidījumus un, cīnoties mazākumā, ielaida sestos vārtus. Pie vārtiem ripu izmakšķerēja Marks Mihaeliss un raidīja to tīklā.

Vācijas pārsvars sasniedz 7:0

Tuvojoties otrās trešdaļas noslēgumam, vāciešiem veiksme palīdzēja jau septīto vārtu guvumā. Peterka piespēlēja gar vārtiem, un ripa, skārusi Raivja Ansona nūju, izslīdēja starp Merzļikina kājsargiem.

Markuss Komuls gūst vārtus Latvijai

Visbeidzot trešdaļas pēdējā minūtē ripu labā pozīcijā saņēma valstsvienības debitants Komuls, un aizsargs precīzi meta, gūstot Latvijai spēlē pirmos un vienīgos vārtus.

Vācieši panāk 8:1

Cerības uz cienīgāku rezultātu Latvijai pēdējā periodā pabojāja Niko Šturms, apsteidzot Merzļikinu centienos tikt pie vārtu priekšā lēkājošas ripas. Latvijas izlase gan spēja vēlreiz iedabūt ripu Filipa Grubauera vārtos, bet tiesneši pēc video skatīšanās konstatēja, ka uzbrukuma sākumā bija aizmugures situācija.

Iepriekšējo reizi tik smagu sakāvi pasaules čempionātā Latvijas izlase piedzīvoja 2018. gadā, kad ar tādu pašu rezultātu 1:8 piekāpās Somijai.

Teksta tiešraides arhīvs

Latvijas izlase čempionātu sāka ar uzvarām pagarinājumā pār Poliju un Franciju, kā arī pamatlaikā pārspēja Kazahstānas hokejistus. Savukārt Vācijas izlase pēc uzvaras pār slovākiem nākamajās spēlēs zaudēja ASV un Zviedrijai.

TIEŠRAIŽU PIEEJAMĪBA

LSM.lv hokeja video tiešraides autortiesību noteikumu dēļ ir pieejamas Latvijas teritorijā.

Ja esat Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs un atrodaties kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, varat tiešraides skatīties portālā REplay.lv, autorizējoties ar eParaksts vai SMART-ID.

Grupas kārtas turpinājumā Latvijas hokejistus Ostravā vēl gaidīs cīņas pret Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā). Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki Čehijā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.