Hokejists Bļugers iesaistās Stenlija kausa izcīņā, «Golden Knights» gūst uzvaru pār «Oilers»

Latviešu hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers piektdien aizvadīja pirmo spēli šī gada Stenlija kausa izcīņā. Bļugera pārstāvēta Vegasas "Golden Knights" ar 4:3 savā laukumā pārspēja Edmontonas "Oilers", liecina Nacionālās Hokeja līgas (NHL) informācija.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 3-2 "Golden Knights" labā.

Bļugers spēlēja septiņas minūtes (6:59), kuru laikā pa vārtiem nemeta, bet pielietoja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja 20% iemetienu. Spēli Bļugers pabeidza ar neitrālu +/- rāditāju.

Spēlēs pirmajā trešdaļā "Oilers" labā vārtus guva Konors Makdeivids un Zeks Haimens, kamēr mājiniekiem precīzs bija Džeks Aikels.

Izšķiroša izvērtās otrās trešdaļas otrā daļa, kad pusotras minūtes laikā Vegasas komanda guva trīs vārtus, panākot 4:2 pārsvaru. Vispirms, spēlējot piecatā pret trim, precīzs bija Marks Stouns, bet 29 sekundes vēlāk vēl vienus vārtus vairākumā guva Railijs Smits. Vēl pēc minūtes jau vienādos sastāvos ar precīzu metienu izcēlās Nikolass Hāgs.

Trešajā periodā Makdeivids guva savus otros vārtus, rezultātu starpību samazinot līdz minimumam, bet atspelēties viņi vairs nespēja.

Sērijas sestā spēle svētdien notiks Edmontonā. Tā būs agrā spēle, kas sāksies plkst. 23 pēc Latvijas laika. Nepieciešamības gadījumā septītā spēle notiks Vegasā.

Otrā Rietumu konferences pusfināla pārī spēkojas Sietlas "Kraken" un Dalasas "Stars". Pēc piecām spēlēm ar 3-2 vadībā ir "Stars".

Jau zināms, ka Austrumu konferences finālā spēkosies Floridas "Panthers" un Karolīnas "Hurricanes".

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā "Golden Knights" sērijā ar 4-1 pārspēja Vinipegas "Jets". Regulāro sezonu Vegasas vienība noslēdza Rietumu konferences pirmajā vietā.

Bļugers ir vienīgais latvietis, kura pārstāvētā komanda šosezon sasniegusi NHL izslēgšanas spēļu turnīru.