Trīs Latvijas hokejistu komandas zaudē NHL spēlēs

Latvijas uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" sestdien savā laukumā cieta zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, bet uzbrucējs Teodors Bļugers uzvarēja piecos no astoņiem iemetieniem viņa pārstāvētās Vankūveras "Canucks" zaudējumā Detroitā. Neveiksmi cieta arī Kolumbusas "Blue Jackets" ar Elvi Merzļikinu vārtos.

"Sabres" mājās ar 1:2 zaudēja Sentluisas "Blues". Girgensons uz ledus pavadīja deviņas minūtes un 20 sekundes, divreiz metot pa vārtiem un nopelnot divas soda minūtes, kuru laikā vārti netika zaudēti.

13.minūtē vairākumā viesus vadībā izvirzīja Džeiks Neiborss, otrā perioda 51.sekundē Kails Okposo panāca izlīdzinājumu, bet 25.minūtē vadību "Blues" atguva ar Džordana Kirū metienu. Nepilnas divas minūtes līdz spēles beigām 3:1 panāca Neiborss.

Viesu komandas vārtsargs Džoels Hofers atvairīja 33 no 34 metieniem, bet Bufalo vienības vārtos Uko Peka Lūkonens tika galā ar 23 no 26 metieniem.

Bufalo "Sabres" - Sentuisas "Blues" spēles epizodes

"Sabres" ar 48 punktiem 51 spēlē ieņem 14.vietu Austrumu konferencē, bet "Blues" ar 56 punktiem 50 cīņās ir astotā Rietumu konferencē. Bufalo komanda nākamo maču aizvadīs otrdien, savā laukumā tiekoties ar Losandželosas "Kings".

Tikmēr "Canucks" viesos pagarinājumā ar 3:4 zaudēja Detroitas "Red Wings".

Bļugers 16 minūtēs un trīs sekundēs laukumā vienreiz meta pa vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu un sadursmē spēles beigās nopelnīja divas soda minūtes.

Jau mača 45.sekundē mājiniekus vadībā izvirzīja Lūkass Raimonds, uz ko Vankūveras klubs otrajā periodā atbildēja ar Nilsa Hoglandera, Filipa Hroneka un Elīasa Petešona gūtajiem vārtiem. Daniels Sprongs vairākumā un Maikls Rasmusens līdz 48.minūtes beigām panāca 3:3, spēlei turpinoties pagarinājumā. Tajā bija nepieciešams spēlēt vien 23 sekundes, lai mājinieki svinētu uzvaru pēc Džeika Volmena  izpildītā soda metiena.

Vankūveras komandā pa trim (1+2) rezultativitātes punktiem sakrāja Petešons un aizsargs Hroneks, bet vārtos Keisijs Desmits atvairīja 23 metienus. Mājiniekiem aizsargs Volmens ar diviem (1+1) rezultativitātes punktiem kļuva par rezultatīvāko spēlētāju, bet vārtos Alekss Laions atvairīja 28 metienus.

Detroitas "Red Wings" - Vankūveras "Canucks" spēles epizodes

"Canucks" ar 74 punktiem 52 mačos ir pirmā Rietumu konferencē, bet Detroitas klubs ar 60 punktiem 51 cīņā ir sestais Austrumos. Svētdien "Canucks" Vašingtonā tiksies ar "Capitals".

Merzļikins sestdien NHL mačā atvairīja 33 metienus, taču neglāba Kolumbusas "Blue Jackets" komandu no zaudējuma.

Kolumbusas hokejisti mājās ar rezultātu 2:4 atzina Tampabejas "Lightning" pārākumu.

Viesi pa mājinieku vārtiem meta 37 reizes, Merzļikinam atvairot 33 metienus, bet pēdējo ripu "Lightning" ieraidīja jau tukšos vārtos. Arī "Lightning" vārtsargs Andrejs Vasiļevskis neitralizēja 33 metienus, mājiniekiem izdarot par diviem raidījumiem mazāk.

Ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm uzvarētāju rindās izcēlās Brendons Hegels.

Kolumbusas "Blue Jackets" - Tampabejas "Lightning" spēles epizodes

"Blue Jackets" ar 42 punktiem 51 spēlē ieņem pēdējo, 16.vietu Austrumu konferencē. "Lightning" ar 61 punktu 53 cīņas ir sestā. Otrdien "Blue Jackets" viesosies pie Otavas "Senators".