Pasaules hokeja čempionāta spēles Šveice - Norvēģija epizodes

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Slovākija-Vācija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Slovākija - Vācija epizodes

Vācijas hokejisti čempionāta startā pārspēj fanu tūkstošu atbalstītos slovākus. Spilgtākie mirkļi

Pasaules čempionātā hokejā piektdien Latvijas pārstāvētajā grupā Ostravā pirmajā spēlē Vācijas valstsvienība ar 6:4 uzveica Slovākijas izlasi, ko arēnā skaļi atbalstīja daudzi tūkstoši līdzjutēju.

Slovāki var rēķināties ar lielāku līdzjutēju atbalstu, jo Čehijas pilsēta Ostrava ir netālu no robežas ar Slovākiju. Turpretim pasaules rangā Vācija ir augstāk par sāncenšiem, turklāt pērn pasaules čempionātā izcīnīja sudraba medaļas.

Vācijas izlase spēles sākumā bija tuvu vārtu guvumam, tomēr slovākiem veiksmīgi ripa gan apstājās pie vārtu līnijas, gan vārtsargam Stanislavam Škorvānekam palīdzēja vārtu stabiņš. Pirmās trešdaļas vidū savas iespējas neizmantoja slovāki, un perioda beigās jau Vāciju vārtu stabiņš glāba no ielaistiem vārtiem.

Rezultātu atklāj Vācijas izlase

Dominiks Kahuns otrās trešdaļas vidū realizēja lielo skaitlisko vairākumu un izvirzīja Vāciju vadībā. Slovāku treneris apstrīdēja vārtu gūšanas pareizību, taču tiesneši pēc video izskatīšanas domas nemainīja, kas slovākiem papildus maksāja vēl vienu divu minūšu noraidījumu.

Vācija dubulto pārsvaru

Vēl vienu vairākumu nepilnas trīs minūtes vēlāk vārtu guvumā pārvērta Jonass Millers, Vācijai iegūstot 2:0 pārsvaru.

Slovāki gūst savus pirmos vārtus

Slovāki apņēmīgi metās atspēlēties, un iespaidīgu spiedienu ar precīzu metienu noslēdza Mareks Hrivīks, samazinot rezultāta starpību.

Slovākijas izlase atjauno neizšķirtu

Skaļo tribīņu iedvesmotā Slovākijas izlase turpināja vētraini uzbrukt, un Martins Fehervari priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma ar šķēlienu zilās līnijas panāca neizšķirtu 2:2.

Vācija ar trešo vārtu guvumu vēlreiz izvirzās vadībā

Taču aizraušanās uzbrukumā un paviršība savā zonā slovākiem maksāja vārtu zaudējumu – Lukaša Kalbles patāls metiens otrās trešdaļas beigās atjaunoja minimālu pārsvaru Vācijai.

Vācijas izlase atjauno divu vārtu pārsvaru

Arī pēdējo trešdaļu veiksmīgāk sāka vācieši, Markam Mihaelisam raidot vārtos Škorvāneka atsisto ripu. Hrivīks vairākumā vienus vārtus šķietami atguva, bet Vācija ar trenera izaicinājumu veiksmīgi apstrīdēja vārtu ieskaitīšanu, jo slovāki uzbrukumā uz mirkli izlaida ripu no zonas.

Slovāki iemet savus trešos vārtus

Vāciešiem arvien grūtāk kļuva noturēt pretinieku spiedienu, un trešos vārtus Slovākijai reidā gar gala līniju guva Libors Hudāčeks.

Vācijas izredzes uzvarēt nostiprina piektie vārti

Slovāku izredzes panākt neizšķirtu sarežģīja Leonhards Federls, retā Vācijas uzbrukumā jau kritienā raidot ripu tukšā vārtu stūrī.

Ripa ielido tukšos Slovākijas vārtos

Sestā ripa ielidoja tukšos Slovākijas izlases vārtos, kad Škorvāneku bija aizstājis laukuma spēlētājs.

Mazs mierinājums slovākiem pēdējā vārtu guvumā

Matušs Sukels 15 sekundes pirms beigu svilpes vēl raidīja ripu Vācijas vārtos, bet cīņas iznākumu tas vairs neietekmēja.

Latvijas hokejistiem pirmā spēle astoņu komandu B apakšgrupā būs sestdien pret Polijas izlasi. Savukārt piektdien vakara spēlē Ostravā tiksies ASV un Zviedrijas hokejisti.

Otrā grupā Prāgā pirmajā spēlē Šveices izlase ar 5:2 pārspēja Norvēģijas valstsvienību. Vēlāk piektdien mājinieki čehi vēl tiksies ar Somijas izlasi.

Šveices un Norvēģijas spēles epizodes

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.