Rezultatīvā papildlaikā beļģi pārspēj ASV izlasi un spēlēs ceturtdaļfinālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Beļģijas futbolisti pēc bezvārtu pamatlaika otrdien ar 2:1 Salvadorā pagarinājumā uzvarēja ASV izlasi un pēdējie nodrošināja dalību Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, informēja organizatori. Cīņā par vietu pusfinālā beļģu pretinieki būs argentīnieši, kas iepriekš otrdien ar 1:0 papildlaikā nodrošināja uzvaru pār Šveices valstsvienību.

Pagarinājuma trešajā minūtē Beļģiju vadībā izvirzīja Kevins de Bruine, bet vēl līdz papildlaika pirmās puses beigām Romelu Lukaku uzvarētāju pārsvaru divkāršoja. Pagurušajiem amerikāņiem vienus vārtus atguva uz maiņu papildlaikā laukumā izgājušais Džulians Grīns un ASV izlase pārņēma iniciatīvu, tomēr izlīdzinājumu nepanāca.

Beļģi Pasaules kausa ceturtdaļfinālā nav spēlējuši 28 gadus un nākamajā cīņā komandai būs iespēja revanšēties Argentīnas izlasei par zaudējumu pusfinālā 1986.gadā.

ASV izlases vārtsargs Tims Hovards jau pirmajā minūtē glāba pēc Divoka Oridži sitiena, un pirmā puslaika turpinājumā vairāk turpināja uzbrukt beļģi. Uz neilgu brīdi spēli 16. minūtē apturēja laukumā izskrējuša skatītāja dēļ, taču kārtību ātri vien atjaunoja. Amerikāņiem labākā iespēja bija 21. minūtē, kad Beļģijas vārtsargs Tibo Kurtuā tvēra bumbu pēc Klinta Dempsija sitiena.

Spiedienu Beļģijas izlase palielināja pēc pārtraukuma, un 56. minūtē pēc Oridži sitiena ar galvu bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Rets bīstams pretuzbrukums izdevās arī amerikāņiem, tomēr smagāk viņiem klājās aizsardzībā. Amerikāņu pārliecību par saviem spēkiem vairoja Hovards, kurš glāba pēc Edena Hazarda bīstama sitiena un bez kļūdām nospēlēja līdz pamatlaika beigām.

Taču ASV izlases aizsardzība iekrita jau papildlaika sākumā, kad Lukaku pēc izrāviena pa labo malu piespēlēja de Bruinem, kurš izkārtoja sev sitiena iespēju un trāpīja tālajā apakšējā vārtu stūrī. Beļģijas uzvara būtu daudz iespaidīgāka, ja ne Hovards, kurš turpināja glābt līdz 105. minūtei, kad bumbu soda laukumā saņēma Lukaku un tūlīt sita tuvajā stūrī.

Pagarinājuma otrajā pusē pirms īsa brīža laukumā iznākušais Grīns ātrā izrāvienā ieskrēja soda laukumā un pārspēja Kurtuā. Pēc gūtajiem vārtiem ASV izlase atdzīvojās un bīstami uzbruka, un vairākkārt tikai vārtsarga aukstasinīgā meistarība ļāva Beļģijai noturēt vienu vārtu pārsvaru.

Pirmās ceturtdaļfināla cīņas risināsies piektdien, kad Francijas izlase tiksies ar Vāciju, bet mājinieku brazīliešu pretinieki būs Kolumbijas futbolisti. Dienu vēlāk Argentīna spēlēs pret beļģiem un Nīderlandes valstsvienība mērosies spēkiem ar lielākā pārsteiguma autoriem kostarikāņiem.