Nīderlandes izlase ar uzvaru pār Čīli saglabā pirmo vietu grupā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 11 mēnešiem.

Nīderlandes futbolisti pirmdien Sanpaulu ar 2:0 uzvarēja Čīli un saglabāja pirmo vietu Pasaules kausa finālturnīra B grupā, kas, visticamāk, ļaus viņiem izvairīties no tikšanās ar mājiniekiem brazīliešiem izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, liecina rīkotāju informācija. Paralēli Kuritibā aizvadītajā otrā grupas spēlē līdzšinējā trofejas īpašniece Spānija atvadījās ar uzvaru 3:0 pār austrāliešiem.

Gan Čīle, gan Nīderlande jau pirms savstarpējās spēles bija nodrošinājušas divas augstākās vietas B grupā un dalību astotdaļfinālā. Grupu kārtas noslēgumā līdzās principa jautājumam par uzvarētāja noteikšanu svarīgs aspekts bija iespēja tabulā ieņemt pirmo vietu, lai potenciāli atvieglotu uzdevumu turnīra turpinājumā.

Abas komandas pirmajā puslaikā darbojās visai piesardzīgi, taču iespējas atklāt rezultātu bija. Čīlieši vairāk kontrolēja bumbu un ar spiedienu centās izlauzties līdz pretinieku vārtiem, savukārt Nīderlandes izlase amortizēja triecienus un atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem, kur allaž bija pamanāms Arjens Robens.

Tuvāk vārtu guvumam bija holandieši, kam 35. minūtē bīstami ar galvu sita Stefans de Vrijs, bet četras minūtes vēlāk Robens pēc enerģiska sprinta pāri pus laukumam trāpīja nedaudz garām vārtiem. Arī pēc pārtraukuma bīstamāk uzbruka Nīderlandes izlase, kas bija pārāka cīņā par augstajām bumbām, tādēļ loģisks bija Leroja Fera vārtu guvums 77. minūtē.

Tikko uz maiņu laukumā pirmo reizi Brazīlijā laukumā iznākušais Fers pēc holandiešu izspēlētā stūra sitiena augstu izlēca vārtu priekšā un ar galvu precīzi sita. Jau kompensācijas laikā Robens pēc izrāviena pa kreiso malu centrēja, un piespēli no tuvas distances noslēdza Memfiss Depajs.

Spānija un Austrālija iepriekšējo neveiksmju dēļ jau iepriekš bija šķīrušās no izredzēm tikt tālāk par grupas kārtu. Vārtus spāņiem 36. minūtē guva Davids Vilja, Fernando Toress 69. minūtē pārsvaru dubultoja, bet Huans Mata 82. minūtē panāca 3:0.

Astotdaļfinālā Nīderlande spēlēs pret A grupas otro spēcīgāko komandu, bet Čīles izlase tiksies ar A grupas uzvarētājiem, kas, visticamāk, būs Brazīlija. Vietu sadalījums A grupā kļūs zināms pēc spēlēm, kas sāksies plkst. 23. Brazīlija spēlēs pret cerības jau zaudējušo Kamerūnu, bet principiālā cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā tiksies Horvātija un Meksika.