Nīderlandes futbola izlases līderis Robens atzīstas simulēšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā Nīderlandei tiesības uz 11 metru soda sitienu nopelnījušais komandas līderis Arjens Robens atzina savu vainu simulēšanā, taču ne epizodē, kas ļāva spēlē pret Meksikas futbolistiem gūt uzvaras vārtus, pirmdien vēstīja Nīderlandes mediji.

Holandieši spēles pēdējās minūtēs guva divus vārtus un nodrošināja uzvaru 2:1 jau šķietami zaudētā cīņā. Uzvaras vārtus Klāss Jans Huntelārs guva pēc tiesneša fiksētā pārkāpuma Rafaelam Markesam soda laukumā pret Robenu.

Savu vainu Robens atzina epizodē pirmajā puslaikā, kad esot mēģinājis ar apzinātu kritienu nopelnīt 11 metru soda sitienu. Taču cīņas izskaņā piešķirtais 11 metru soda sitiens bija pamatots, sacīja Robens. Viņš arī atvainojās par simulēšanu pirmajā puslaikā un teica, ka tobrīd cīņas karstumā rīkojies kļūmīgi.

Meksikas izlases treneris Migels Erera piešķirto 11 metru soda sitienu nosauca par izdomātu un tiesneša lomu uzvarētāja noskaidrošanā viņš uzskata par izšķirošu. Robenu, kurš bieži tiek vainots par pārāk ātru krišanu, par simulantu uzskata arī Meksikas žurnālisti, savukārt Nīderlandes medijos ir atšķirīgi viedokļi.

Nīderlandes izlases pretinieki ceturtdaļfinālā sestdien būs kostarikāņi.