Latvijas futbolisti neizšķirtā pret Kazahstānu gūst pirmos vārtus Nāciju līgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Latvijas futbola izlase sestdien "Daugavas" stadionā Rīgā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Kazahstānas valstsvienību Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas grupas mačā, liecina organizatoru informācija. Neizšķirts un trijās spēlēs gūtie pirmie vārti gan nepietuvināja Latvijas valstsvienību mērķim iegūt pirmo vietu turnīra grupā.

Mājiniekiem vārtus guva Artūrs Karašausks, 40.minūtē atjaunojot neizšķirtu un pirmoreiz rezultatīvi izceļoties valstsvienības sastāvā.

Pēc spēkos līdzvērtīga spēles sākuma viesi 16.minūtē atklāja rezultātu. Pēc centrējuma Andra Vaņina cietoksnī no vārtu priekšas trāpīja Bahtijors Zainutdinovs, un nelīdzēja Latvijas futbolistu vēršanās pie tiesneša, ka pussargs kritienā skāra bumbu ar roku. Lai gan Kazahstānas izlase bija tuvāk otram vārtu guvumam, mājinieki spēja rezultātu izlīdzināt. Vitālija Maksimenko centrēto bumbu Kaspars Dubra ar galvu piespēlēja Karašauskam, kurš savu iespēju soda laukumā nekavējās izmantot.

Abas komandas centās izveidot vārtu gūšanas situācijas otrajā puslaikā. Vairāki Kazahstānas futbolistu sitieni no distances lidoja garām mērķim, savukārt mājiniekiem aktīvs uzbrukumā bija Karašausks, līdz viņu 73.minūtē aizstāja Vladislavs Gutkovskis. Kazahstānas vārtsargs Nenads Eričs 81.minūtē glāba komandu pēc Gutkovska sitiena, un bīstama situācija dažas minūtes vēlāk bija arī pie Vaņina vārtiem, kad pēc stūra sitiena ar galvu garām mērķim sita Baurdžans Turisbeks. Savukārt 90.minūtē Maksima Fedina ne pārāk veiksmīgu sitienu Vaņins vārtu vidū atvairīja.

Divās iepriekšējās spēlēs Latvijas futbolisti nebija guvuši nevienus vārtus, sarežģījot izredzes izpildīt uzdevumu iegūt pirmo vietu četru komandu grupā.

Grupas favorītu statusu sestdien apliecināja gruzīni, mājās ar 3:0 pārspējot Andoras izlasi un gūstot trešo panākumu pēc kārtas. Trijās spēlēs Gruzijas valstsvienība nav ielaidusi nevienus vārtus, bet pretinieku vārtsargus pārspēja sešas reizes.

Pret Gruzijas izlasi Latvija aizvadīs nākamo spēli, kas "Daugavas" stadionā notiks otrdien, 16.oktobrī.

UEFA Nāciju līgā Latvija spēlē vājākajā D līmenī. Pēc divu apļu izspēles grupas spēcīgākā komanda iekļūs D līgas pusfinālā. Pat vājākās D līgas uzvarētāji nodrošinās dalību 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. Nāciju līga lielākoties gan paredzēta kā valstsvienību līdzšinējo pārbaudes spēļu aizstājēja.