Kostarika pēcspēles sitienos pārspēj grieķus un pievienojas ceturtdaļfinālistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Grieķijas izlase svētdien izglābās no zaudējuma pamatlaikā un panāca neizšķirtu 1:1, tomēr pēcspēles sitienu sērijā ar 3:5 piekāpās Kostarikai, kas pirmo reizi valstsvienības vēsturē iekļuva Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, informēja organizatori. Kostarikas nākamie pretinieki būs Nīderlandes futbolisti, kas iepriekš svētdien astotdaļfinālā uzvarēja Meksiku.

Pēcspēles 11 metru sitienos Kostarika realizēja visus piecus mēģinājumus, bet Grieķijai izšķirošo neveiksmi ceturtajā sitienā piedzīvoja Teofanis Geks, kura raidīto bumbu vārtsargs Keilors Navass atvairīja. Sekoja Mikaela Umanjas precīzais sitiens, kas vainagoja Kostarikas panākumu.

Rezultātu Kostarikai atklāja Braiens Ruiss 52. minūtē, kad ar negaidītu sitienu no patālas distances ieripināja bumbu precīzi vārtu tālākajā stūrī. Taču kostarikāņu izredzes sarežģījās 14 minūtes vēlāk, kad par otro brīdinājumu noraidīja Oskaru Duarti. Ieguvuši skaitlisko pārsvaru, Grieķijas futbolisti radīja arvien lielāku spiedienu uzbrukumā, līdz kompensācijas laika otrajā minūtē izglābās no zaudējuma.

Izlīdzinājumu panāca Sokratis Papastatopuls, kad no tuvas distances ieraidīja tīklā Navasa atsisto bumbu. Grieķi bija tuvu arī uzvaras vārtu gūšanai, tomēr Navass spēja atsist Konstantina Mitroglu zem pārliktņa raidīto bumbu. Kostarikas izlase turpināja aizsargāties arī pagarinājumā, atvairot gandrīz nepārtrauktus uzbrukumus.

Pirmajā puslaikā neilgi pirms pārtraukuma Grieķijai bija lieliska iespēja, kad Dimitris Salpingidis sita no tuvas distances, taču vārtsargs ar kāju skāra bumbu, kas tādēļ aizlidoja garām vārtiem.

Gan Grieķija, gan Kostarika Pasaules kausa ceturtdaļfinālā līdz šim nav spēlējusi. Kostarikāņi Brazīlijā pārsteidza, izcīnot pirmo vietu grupā, kur spēlēja arī Urugvaja, Itālija un Anglija.

Nākamie divi astotdaļfināli notiks pirmdien, kad plkst. 19 pēc Latvijas laika Braziljā tiksies Francija un Nigērija, bet plkst. 23 Portualegrē laukumā dosies Vācijas un Alžīrijas valstsvienības.