Futbola valstsvienība atkāpjas tālāk otrajā simtā pasaules rangā

Latvijas futbola valstsvienība zaudēja piecas pozīcijas un atkāpās uz 109.vietu ceturtdien publicētajā Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) ikmēneša rangā, liecina FIFA informācija. Būtiski vietu sadalījumu rangā izmainīja Eiropas čempionāta rezultāti, taču pirmais piecinieks palika nemainīgs.

2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlasei ielozēto pretinieku konkurencē visaugstāk arvien ir Eiropas čempioni portugāļi, kuri sasniedza 6.vietu. Šveice atkāpās uz 18.pozīciju, bet Eiropas čempionāta finālturnīrā izslēgšanas kārtu sasniegusī Ungārija dala 19.vietu. Fēru salas atkrita uz 136.pozīciju, savukārt Andora atkāpās uz 203.vietu.

Galvenā trenera Mariana Pahara vadītā Latvijas izlase jūnija sākumā uzvarēja Baltijas kausa izcīņā, kur pārspēja Lietuvu (2:1) un cīnījās neizšķirti pret Igauniju (0:0). FIFA rangā Latvija arī ir visaugstāk ierindotā Baltijas valsts, apsteidzot gan Igauniju (116.vieta), gan Lietuvu (127.).

Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrs sāksies septembrī.

Līderpozīcijas reitingā saglabāja Argentīna, kam seko Beļģijas izlase, Kolumbija un Pasaules kausa īpašniece Vācija, kas Eiropas čempionātā izstājās pusfinālā. Savukārt Eiropas vicečempione Francija rangā tika 10 vietas augstāk un ir septītā.

FIFA pasaules rangs jūlijā (iekavās pozīcija pirms mēneša)