Ar portugāļu izglābšanos un neizšķirtu pret ASV noslēdzas Pasaules kausa otrā kārta grupās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 11 mēnešiem.

Portugāles futbolisti svētdien kompensācijas laika beigās guva otros vārtus un panāca neizšķirtu 2:2 pret ASV, saglabājot vismaz teorētiskas cerības Pasaules kausa izcīņā iekļūt izslēgšanas kārtā, liecina organizatoru informācija. Ar Amazones džungļu pilsētā Manausā aizvadīto cīņu noslēdzās otrā kārta grupu turnīros.

Kompensācijas laika piektajā un pēdējā minūtē Silvestre Varela pēc komandas kapteiņa Krištianu Ronaldu centrējuma precīzi sita ar galvu un izglāba Portugālei svarīgu punktu. Savukārt amerikāņiem ielaistie vārti liedza gūt divās spēlēs otro uzvaru, kas viņiem būtu ļāvusi vēl pirms pēdējās grupu spēļu kārtas iekļūt astotdaļfinālā.

Pa četriem punktiem G grupas vadībā ir Vācijai un ASV, bet portugāļu un Ganas izlases rēķinā ir pa vienam punktam. Grupā pēdējās spēlēs jātiekas abām līdervienībām, kā arī Portugāles un Ganas izlasēm. ASV un Vācijai savstarpējā spēlē pietiks ar neizšķirtu, lai abas komandas tiktu astotdaļfinālā.

Portugāļus 5. minūtē pēc ASV rupjas kļūdas aizsardzībā vadībā aukstasinīgi izvirzīja Nani, taču cīņas turpinājumā aktīvāka bija ASV izlase un pārņēma vadību. Ar efektīgu iegrieztu sitienu neizšķirtu 64. minūtē panāca Džermeins Džonss, bet deviņas minūtes pirms spēles laika beigām Klints Dempsijs, kurš spēlēja ar lauztu degunu, pēc centrējuma ar krūtīm ievirzīja bumbu vārtos un izvirzīja ASV vadībā.

Ar četrām spēlēm pirmdien noslēgsies cīņas divās grupās. Mājinieki brazīlieši valsts galvaspilsētā Braziljā tiksies ar Kamerūnu, un laukuma saimniekiem nepieciešams vismaz neizšķirts, lai garantētu dalību astotdaļfinālā. Par otru ceļazīmi A grupā plkst. 23 pēc Latvijas laika laukumā dosies Horvātija un Meksika - uzvarētājiem būs garantēta iespēja spēlēt astotdaļfinālā.

Savukārt B grupā pirms plkst. 19 paredzētajām pēdējām spēlēm jau ir skaidrs, ka izslēgšanas kārtā iekļūs Nīderlande un Čīle, kas savstarpējā cīņā noteiks pirmās vietas ieguvējus. Līdzšinējiem Pasaules kausa īpašniekiem spāņiem un Austrālijas futbolistiem savstarpējā spēle kļūs par atvadām no Brazīlijas.

Visas pēdējās spēles grupās notiks vienlaicīgi, lai nodrošinātu komandām vienlīdzīgas iespējas un liegtu ietekmēties no otras spēles rezultāta.