Ar Francijas un Vācijas futbolistu cīņu sāksies Pasaules kausa ceturtdaļfināli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

No astoņiem atlikušajiem pretendentiem uz Pasaules kausu pirmie ceturtdaļfināla cīņu piektdien Riodežaneiro plkst. 19 pēc Latvijas laika aizvadīs Francijas un Vācijas futbolisti, bet plkst. 23 Forlalezā laukumā dosies mājinieki brazīlieši un Kostarikas izlase. Visas spēles tiešraidē rādīs LTV7 televīzijā.

Francijā pirms gaidāmās cīņas piemin notikumus 1982.gadā, kad abas komandas tikās Pasaules kausa pusfinālā. Vācijas Federatīvās republikas izlases vārtsargs Haralds Šūmahers izgājienā no vārtiem uztriecās Patrikam Batistonam un netika sodīts, lai gan Francijas aizsargs palika guļam bezsamaņā ar salauztu žokli un pāris izsistiem zobiem.

Vairāk nekā 30 gadu seni notikumi joprojām izraisa emociju uzplūdus un dusmas Francijā, gaidot no izlases revanšu un iekļūšanu turnīra četru spēcīgāko komandu vidū. Francijas lielākā sporta avīze "L`Equipe" pirmajā lapā detalizēti aprakstīja Šūmahera izgājienu, kas beidzās ar pretinieka savainošanu. Savukārt Francijas treneris Didjē Dešāms solīja rakstīt vēsturē jaunu lappusi un teica, ka futbolisti pacentīsies to izveidot maksimāli iepriecinošu.

Vācija devītajā Pasaules kausa izcīņā pēc kārtas spēlēs ceturtdaļfinālā, taču Brazīlijā komanda atstāja smagnēju iespaidu, dodot cerības uz panākumu ātrajai un jaunajai Francijas izlasei, kam lielākā daļa bukmeikeru pirms finālturnīra sākuma vietu pusfinālā neparedzēja.

Savukārt Brazīlijas valstsvienībai ir atvēlēta favorītu loma un, iespējams, tieši tādēļ pirms ceturtdaļfināla ar mājinieku komandas spēlētājiem vairāk darbojās psihologs. Brazīlieši grupu kārtā nospēlēja neizšķirti 0:0 pret Meksiku un astotdaļfinālā tikai pēcspēles 11 metru sitienu sērijā uzveica Čīli, taču Brazīlijas uzbrukuma līderis Neimars teica, ka nav svarīgi, kā komanda tiek uz priekšu, jo galvenais ir uzvarēt un iekļūt nākamajā kārtā. Neimars arī solīja, ka būs labākajā formā, jo ir atguvies pēc nelielajiem savainojumiem.

Brazīlijai lielākos sarežģījumus varētu radīt finālturnīra labākais vārtu guvējs Džeimss Rodrigess, kurš četrās spēlēs pretinieku vārtsargus ir pārspējis piecas reizes. Kolumbija nekad iepriekš nav spēlējusi Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, taču Brazīlijā komanda uzvarēja visās četrās aizvadītajās spēlēs. Kolumbijas pussargs Karloss Sančess uzsvēra, ka neviens nebaidās no brazīliešiem, bet nākamos pretiniekus respektē.

Statistika gan nav Kolumbijas izlases sabiedrotā, jo līdzšinējās 25 spēlēs pret Brazīliju tā ir guvusi tikai divas uzvaras. Vienīgo uzvaru pār Brazīliju oficiālā turnīrā kolumbieši izcīnīja 1991.gadā Amerikas kausa izcīņā, tomēr Fortalezā gaidāmo cīņu uzskata par nozīmīgāko savas valsts futbola vēsturē.

Pēdējie divi ceturtdaļfināli notiks sestdien, kad Braziljā tiksies Argentīna un Beļģija, bet Salvadorā spēlēs Nīderlandes un Kostarikas izlases.