Alžīrija ar neizšķirtu apsteidz Krieviju un pēdējā tiek Pasaules kausa izslēgšanas kārtā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Pēdējo vakanci dalībai Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā ceturtdien pirmo reizi valstsvienības vēsturē nodrošināja Alžīrijas futbolisti, kas Kuritibā grupu turnīru noslēdza ar neizšķirtu 1:1 pret Krieviju, liecina rīkotāju informācija. H grupā uzvarējusī Beļģija ar 1:0 mazākumā Sanpaulu pārspēja Dienvidkoreju, kas tāpat kā Krievijas izlase dosies mājās.

Cīņas sākums bija labvēlīgs Krievijas izlasei, ko vadībā 6. minūtē izvirzīja Aleksandrs Kokorins. Taču Islams Slimani ceturksni pēc otrā puslaika sākuma atjaunoja neizšķirtu, un alžīrieši atlikušajā laikā noturējās aizsardzībā, nodrošinot vienu punktu, kas viņiem garantēja otro vietu grupā.

Kokorins pēc Dmitrija Kombarova tālas piespēles starp diviem aizsargiem tika pie bumbas un precīzi ar galvu trāpīja tuvajā stūrī. Puslaika turpinājumā vairāk bumbu pārvaldīja alžīrieši, kam tomēr pietrūka precizitātes lai panāktu neizšķirtu. Labākā iespēja bija Slimani, kurš 43. minūtē no vārtu priekšas sita ar galvu, taču bumba nonāca vārtsarga Igora Akinfejeva rokās.

Otrā puslaika sākumā Krievijas pārsvaru varēja divkāršot Aleksandrs Samedovs, taču ātrā uzbrukumā no tuvas distances viņš nespēja raidīt bumbu garām vārtsargam Raisam Mboli. Izlīdzinājumu Alžīrijas izlase panāca pēc stūra sitiena 60. minūtē, kad Akinfejevs izgājienā no vārtiem neaizsniedza bumbu un Slimani ar galvu to iesita vārtos. Krievijas galvenais treneris Fabio Kapello pēc cīņas teica, ka vārtsargs tika apžilbināts ar lāzera staru.

Jau iepriekš dalību izslēgšanas pirmajā kārtā nodrošināja Beļģija, kas spēlē pret dienvidkorejiešiem pirmā puslaika beigās palika 10 vīru sastāvā. Sarkano kartīti par bīstamu izklupienu ar abām kājām nopelnīja Stīvens Defūrs, taču palikšana mazākumā neliedza beļģiem gūt uzvaras vārtus, kad komandas kapteinis Jans Vertongens 78. minūtē iesita vārtsarga Kima Seungju atvairīto bumbu pēc Divoka Oridži sitiena.

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā beļģu pretinieki būs ASV futbolisti, bet Alžīrija tiksies ar G grupas uzvarētāju Vāciju. Pirmie astotdaļfināli paredzēti sestdien, kad mājinieki brazīlieši spēlēs pret Čīli, savukārt Kolumbijas izlase mērosies spēkiem ar Urugvaju. Piektdien finālturnīrā būs pirmā brīvdiena.