2023. gada FIFA Pasaules kauss futbolā sievietēm. Fināls. Tiešraide
2023. gada FIFA Pasaules kauss futbolā sievietēm. Pusfināls. Spānija - Zviedrija. 1 : 0

Pasaules kausa futbolā sievietēm spēle Francija - Maroka, Spēles epizodes

Francijas futbolistes iesit četrus vārtus Marokai, spēlēs Pasaules kausa ceturtdaļfinālā. Spilgtākie mirkļi

Francijas sieviešu futbola izlase otrdien Adelaidē ar 4:0 pārliecinoši uzvarēja Marokas valstsvienību Pasaules kausa finālturnīra pēdējā astotdaļfinālā un nopelnīja iespēju nākamajā kārtā tikties ar mājiniecēm austrālietēm.

Pēc iespaidīga spēles sākuma francūzietes pirmā puslaika vidū jau iekrāja trīs vārtu pārsvaru un arī mača turpinājumā bija situācijas noteicējas.

Francijas izlase atklāj rezultātu

Tehnisko pārākumu bumbas pārvaldīšanā un saspēlē francūzietes spēja 15. minūtē pārvērst vārtu guvumā. Ātrā uzbrukumā Kadidiatu Diani netraucēti sita ar galvu no pašas vārtu priekšas pēc Sakinas Karhavī centrējuma.

Francūzietes dubulto pārsvaru

Tikai piecas minūtes vēlāk Diani pēc izrāviena pa laukuma malu rezultatīvi piespēlēja Kenzai Dali, kura no soda laukuma robežas ar atsitienu pret vārtu stabu raidīja bumbu vārtos.

Francijas pārsvars sasniedz 3:0

Puslaika vidū Francijas izlase jau bija vadībā ar 3:0. Pie laukuma gala līnijas kļūdījās Marokas aizsardze Nesrina del Čada, viņas sitienu piebloķēja Diani un bumba atlēca pie Eižēnijas Lesomēras, kura no paasa leņķa trāpīja mērķī.

Francija nostiprina pārsvaru ar ceturtajiem vārtiem

Spēkos līdzvērtīgāks izvērtās otrā puslaika sākums, tomēr Francija bija tuvāk nākamajam vārtu guvumam nekā Marokas izlase. Lesomēra 70. minūtē nostiprināja favorītu pārsvaru ar ceturtajiem vārtiem, tiekot pie brīva sitiena ar galvu no tuvas distances.

Pasaules rangā Maroka ir 72. vietā, ierindojoties 67 pozīcijas zemāk nekā Francijas izlase, kas finālturnīrā vēl ne reizi nav zaudējusi. Pasaules kausa finālturnīrā jau ir izstājušās vairākas favorītes – ASV, Vācija un Brazīlija, paverot labākas iespējas par čempionu kausu pacīnīties tālākām pretendentēm.

Iepriekš otrdien Jaunzēlandē priekšpēdējā astotdaļfināla spēlē Kolumbijas izlase ar 1:0 uzveica jamaikietes, uzvarētājām nodrošinot iespēju nākamajā kārtā mēroties spēkiem ar Eiropas čempionēm anglietēm.

Iepriekš grupas kārtā Francijas izlase nospēlēja neizšķirti ar Jamaiku (0:0), kā arī guva uzvaras pār Brazīliju (2:1) un Panamu (6:3). Savukārt marokānietes gan smagi zaudēja tālāk netikušajai Vācijas izlasei (0:6), toties ar uzvarām pār Dienvidkoreju (1:0) un grupas spēcīgāko komandu Kolumbiju (1:0) iekļuva izslēgšanas pirmajā kārtā.

Francijas un Marokas izlases pērn tikās arī Pasaules kausa izslēgšanas spēlēs vīriešiem, pusfinālā uzvaru nopelnot Eiropas komandai.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā bija sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēja apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļuva astotdaļfinālā.

Visas izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.