Latvijas futbola Virslīgas spēle SK "Super Nova Salaspils" – "RFS". Roberts Savaļnieks

Latvijas čempionāts skvošā

Latvijas futbola Virslīgas spēle FK "Auda" – FK "Tukums 2000/ Telms"

FK «Auda» futbolisti pārspēj Tukuma komandu, garantē dalību Eirokausos. Svarīgākie notikumi

FK "Auda" svētdien Rīgā ar 1:0 uzvarēja "Tukums 2000/Telms" futbolistus virslīgas priekšpēdējās kārtas spēlē un garantēja dalību Eirokausos nākamajā sezonā. Vai "Auda" turnīra tabulā noturēsies bronzas pozīcijās, kļūs zināms pēc nedēļas turnīra noslēgumā.

ĪSUMĀ:

• FK "Auda" tabulā vairs nevar noslīdēt zemāk par 4. vietu un turpina cīņu par bronzu
  • Uzvaru pār Tukuma komandu "Audai" nodrošina Režinaldo Ramireša precīzs sitiens ar galvu
  • Līderu cīņā "Riga" FC pirms pēdējās kārtas saglabā viena punkta pārsvaru pār RFS
  • Dalību Eirokausos nodrošina arī "Valmiera" FC

Uzvaras vārtus "Audai" 37. minūtē guva Režinaldo Ramirešs.

"Auda" spēles sākumā aktīvāk darbojās uzbrukumā un bumba pēc Alekseja Saveļjeva tāla sitiena lidoja mazliet garām vārtu tālajam stūrim. Ar spēcīgu tālu sitienu atbildēja arī tukumnieki, tomēr Kasparam Anmanim tāpat pietrūka precizitātes. Puslaika vidū iniciatīva vairāk piederēja Tukuma komandai, bet līdz rezultatīvam noslēgumam neizdevās tik ne Rodrigo Gaučim vārtu priekšā, nedz Kristapam Krieviņam sitienā no distances.

Režinaldo Ramirešs gūst vārtus

Tuvu panākumam "Auda" bija 34. minūtē, Matiasam Piteo teju izraujoties vienam pret vārtiem, tomēr soda laukumā viņu paspēja neitralizēt aizsargi. Toties dažas minūtes vēlāk "Auda" efektīvi izspēlēja stūra sitienu un Ramirešs ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Pirmā puslaika epizodes

Pēc pārtraukuma uzbrukumā sasparojās Tukuma komanda, bet "Audas" vārtos droši darbojās Niks Aleksandrovs. Abas komandas laimi meklēja uzbrukumā, daudz nekavējoties laukuma vidusdaļā, kas gan rezultātu neietekmēja. Viesi aizsardzībā ar vārtsarga Frenka Orola palīdzību spēja novērst visas briesmas, bet uzbrukuma ofensīvā pēdējās minūtēs izlīdzinājumu panākt nespēja.

Otrā puslaika epizodes

"Audas" kapteinis Vjačeslavs Isajevs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka ar Tukuma komandu nekad nav bijušas vieglas spēles, un motivācijas pretiniekiem netrūkst. Isajevs ir apmierināts ar komandas iekļūšanu Eirokausos, ko nosauca par lielu panākumu un sezonā galveno uzdevumu.

Saruna ar Vjačeslavu Isajevu

Pēdējā kārtā "Auda" turpinās cīņu par noturēšanos 3. vietā, turpretim tukumnieki turnīra tabulā atkāpās uz astoto pozīciju, un komandai vēl nepieciešami punkti, lai neriskētu nonākt pārspēlēs par vietas saglabāšanu virslīgā.

Saruna ar Kristapu Dišleru

Tukuma komandas galvenais treneris Kristaps Dišlers pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka viņa vadītā komanda uz Rīgu brauca tikai pēc uzvaras, jo trīs punkti ir nepieciešami, lai varētu vēl pacīnīties par 6. vietu. Tukumniekiem arī jācenšas izvairīties no pārspēlēm par palikšanu virslīgā, lai sezona lieki nepastieptos garumā, piebilda Dišlers. Par svarīgu uzdevumu komandai viņš nosauca spēles disciplīnas saglabāšanu līdz pat cīņas noslēgumam.

Saruna ar Simo Valakari

Savukārt FK "Auda" galvenais treneris Simo Valakari atzina, ka spiediens pirms mača ir vienmēr, bet komandai jāspēj izbaudīt katra spēle, arī pret sarežģītu pretinieku. Tukuma komandai nav ko zaudēt, bet pašiem svarīgi būs galvenās lietas paveikt tik labi, cik vien iespējams, uzsvēra Valakari. "Audas" treneris priecājās par iespēju spēlēt "Skonto" stadionā uz augstākās kvalitātes laukuma seguma.

Svētdien vienlaicīgi risinājās visas priekšpēdējās kārtas spēles.

Līderi "Riga" FC viesos tikās ar FK "Metta" un gūtā uzvara 3:1 pat būtu nodrošinājusi čempionu laurus, ja vien tuvākie konkurenti RFS zaudētu pastarītei Salaspils "Super Nova", kas jau šķīrusies no izredzēm noturēties virslīgā. Tomēr pārliecinošu uzvaru izcīnīja arī RFS futbolisti, ar 4:0 pārspējot Salaspils vienību.

Ieskats Salaspils "Super Nova" - RFS spēlē

Cerības uz tikšanu Eirokausos izdzisa FK "Liepāja" futbolistiem, kas pēc zaudējuma viesos ar 1:2 BFC "Daugavpils" vienībai vairs nevar pakāpties augstāk par 5. vietu.

Savukārt "Valmiera" FC izredzes uz bronzu saglabāja ar uzvaru 1:0 izbraukumā pret FS "Jelgava" un arī nodrošināja dalību Eirokausos nākamajā sezonā. Lai pakāptos uz 3. vietu, Valmieras komandai pēdējā kārtā jāuzvar un jāsagaida "Audas" zaudējums mājās Daugavpils komandai.

Sezona virslīgā noslēgsies ar pēdējās kārtas spēlēm 11. novembrī. Turnīra tabulas galvgalī "Riga" FC saglabā viena punkta pārsvaru pār vienīgajiem konkurentiem RFS. Pēdējā kārtā "Riga" FC viesos spēlēs pret "Valmieru", savukārt RFS būs laukuma saimnieki cīņā pret FK "Metta".

Saruna ar Aināru Dakšu

Virslīgas izpilddirektors Ainārs Dakša intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka organizatori būs gatavi jebkādam notikumu pavērsienam sezonas izskaņā, lai čempioni pēc pēdējās spēles saņemtu uzvarētāju trofeju.