Pasaules kausa biatlonā sprints sievietēm

Pasaules kausa biatlonā sprints vīriešiem

Latvijas sieviešu futbola izlase UEFA Nāciju līgas mačā mājās ar rezultātu 4:0 uzvar Andoru

Ševcova gūst trīs vārtus, Latvijas sieviešu izlase ziemīgā futbolā droši uzvar Andoru

Olgai Ševcovai izceļoties ar trīs gūtiem vārtiem, Latvijas sieviešu futbola izlase piektdien UEFA Nāciju līgas mačā mājās ar rezultātu 4:0 uzvarēja Andoru.

Ševcova piedalījās arī ceturtajos gūtajos vārtos, asistējot Anastasijai Poļuhovičai. Trīs rezultatīvas piespēles bija Karlīnai Miksonei.

Grupas otrā spēlē Moldova mājās spēlēja neizšķirti 0:0 ar Maltu. Lai izcīnītu vietu uz B līgu, latvietēm otrdien jāuzvar Malta, taču arī citāda iznākuma gadījumā ir labas izredzes spēlēt "play-off" kārtā. C līgas pirmajā apakšgrupā Maltai ir 13 punkti piecās spēlēs, Latvija guvusi desmit punktus, Andorai ir trīs punkti, bet Moldovai - divi.

LNK Sporta parka darbinieki darīja visu iespējamo, lai spēle notiktu, neraugoties uz pamatīgo sniegu. Neilgi pirms spēles atklāšanas laukuma līnijas atkal apsniga, un vēlreiz talkā nāca traktori un lāpstas.

Futbolistēm vajadzēja ilgu laiku aprast ar ziemas auksto dvašu laukumā. Kad jau futbolistes iespēlējās, spēli atkal pārtrauca, jo tiesnese secināja, ka laukuma līnijas ir aizsnigušas, un traktori bija jākurbulē vēlreiz.

Latvija dominanci pierādīja vien puslaika izskaņā, kad Karlīna Miksone eleganti divas reizes atrada brīvu Olgu Ševcovu, un 2:0 Latvijas labā. Latvietes vadībā izvirzījās 42.minūtē, kad Miksone izspēlēja bumbu ārpus soda laukuma, no kurienes Ševcova ar augstu sitienu raidīja bumbu vārtos. Trīs minūtes vēlāk pēc Miksones piespēles Ševcova nonāca viena pret andoriešu vārtsardzi un guva otros vārtus.

Miksones piespēli Ševcova vēlreiz izmantoja otrā puslaika sākumā, kad kļuva bija skaidrs, ka Latvijas valstsvienība uzvaras grožus neizlaidīs. Pēc Miksones piespēles gar vārtiem Stambulas "Fenerbahce" futboliste sita bumbu tīklā - 3:0. Cīņas 68. minūtē ar sitienu no distances bumbu vārtos raidīja uz maiņu laukumā nākusī Poļuhoviča, kurai asistēja Ševcova.

Latvijas valstsvienības uzbrucēja Miksone pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka jau pirms spēles bija skaidrs, ka laukumā būs maz kas no futbola, bet jautājums būs par to, kura komanda vairāk gribēs uzvarēt un būs gatava cīnīties.

"Vairāk cīņa būs, nevis no skaistas spēles kaut kas būs," sajūtas pirms spēles raksturoja Miksone.

Sniega dēļ mačs sākās ar nedaudz vairāk kā pusstundas nokavēšanos.

5. decembrī būs izbraukuma mačs Maltā, un Latvija saglabā izredzes uzvarēt grupā, lai nodrošinātu dalību nākamajā Nāciju līgā jau līmeni augstāk.

Komandas līdz decembrim aizvada divu apļu turnīru, pēc kura grupas uzvarētāja iegūs tiesības Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmā spēkoties B līgā, bet trīs labākās otro vietu ieguvējas par šādu iespēju cīnīsies "play-off" spēlēs.