Latvijas florbolistēm pirmā uzvara pasaules čempionātā paver ceļu uz ceturtdaļfinālu

Latvijas sieviešu florbola izlase trešdien Singapūrā nodrošināja vietu šī gada pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, kurā tiksies ar Zviedriju. Latvijas izlase izslēgšanas turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 8:5 uzvarēja Japānu.

Ar trīs vārtiem un rezultatīvu piespēli Latvijas izlases rindās izcēlās Simona Grāpēna, divi vārti un rezultatīva piespēle bija Zanei Daršai, trīs rezultatīvas piespēles atdeva Jūlija Rozīte, bet pa bumbiņai Japānas izlases vārtos iemeta Dārta Derupa, Marta Drille un Evelīna Garbare. Latvijas izlasē par labāko tika atzīta Anna Ankudinova.

Japānietēm divus vārtus guva Rimi Motoki.

Latvijas florbolistes A apakšgrupā sāka turnīru ar sagrāvi 1:14 pret Somiju, otrajā mačā ar 3:4 zaudēja Norvēģijai, bet noslēdzošajā spēlē ar 1:22 kapitulēja Šveicei, ieņemot pēdējo vietu grupā.

Savukārt Japāna ar 3:2 pārspēja Dāniju, ar 8:5 uzvarēja ASV, spēlēja neizšķirti ar Igauniju (3:3) un izcīnīja pirmo vietu D grupā.

B grupā spēkus mēroja Zviedrija, Čehija, Polija un Slovākija, C grupā ielozēta Vācija, Singapūra, Austrālija un Francija, bet D grupā tikās Dānija, Igaunija un Japāna.

Astoņas spēcīgākas pasaules ranga komandas veido A un B apakšgrupas, bet pārējās – C un D apakšgrupas. Apakšgrupā komandas spēlē katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļūst ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm būs jātiekas ar otrā ešelona grupu divām spēcīgākajām izlasēm.

Pasaules čempionāta finālturnīrs no 2. līdz 10. decembrim notiek Singapūrā.