Florbola izlase ar uzvaru pār Itāliju garantē dalību pasaules čempionātā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas vīriešu florbola izlase sestdien Valmierā ar 11:5 uzvarēja Itāliju kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē un nodrošināja dalību 2014. gada pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija. Kvalifikācijas grupā mājinieki ieņēma otro vietu aiz Norvēģijas un 10. reizi spēlēs pasaules čempionātā.

Uzvarētājiem trīs vārtus izšķirošajā kvalifikācijas cīņā guva Atis Blinds, bet divreiz precīzs bija Toms Akmeņlauks.

Laukuma saimnieki spēles sākumā nonāca iedzinējos ar 0:2, taču līdz pirmajam pārtraukumam jau pārņēma vadību. Otrās trešdaļas vidū Latvijas florbolisti nodrošināja četru vārtu pārsvaru (6:2), ko vēlāk cīņas gaitā palielināja.

Jau vēstīts, ka galvenā trenera Īro Parviainena vadītā Latvijas valstsvienība pirmajās divās spēlēs uzvarēja Ungāriju (9:2) un Lihtenšteinu (13:2), bet trešajā cīņā ar 4:6 zaudēja norvēģiem. Pasaules čempionātā iekļūs pa divām spēcīgākajām grupas komandām, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas visu četru Eiropas kvalifikācijas grupu konkurencē.

Pasaules čempionātā decembrī Gēteborgā spēlēs 16 komandas, un tikai mājinieki zviedri ir atbrīvoti no dalības kvalifikācijā. Pirms diviem gadiem Šveicē Latvijas izlase pasaules čempionātā ieguva 6. vietu. 2016. gadā pasaules čempionāts norisināsies Latvijā.

Pasaules čempionāta kvalifikācijas spēle:

Latvija - Itālija 11:5 (3:2, 6:1, 2:2)

Vārtus guva: Atis Blinds 3, Toms Akmeņlauks 2, Kārlis Bulāns, Artis Savins, Mārtiņš Rajeckis, Ainārs Juškēvičs, Artis Raitums, Aigars Belasovs - Tomass Ilmers 3, Sandro Ludolini, Davide Petrīni